توصیه هایی در مورد رشد یک باغ ارگانیک

باغبانی برای بسیاری از افراد اهداف متفاوتی دارد. برای برخی، باغبانی وسیله ای برای آرامش است، زیرا آنها ایجاد گل آرایی زیبا و جان تازه ای به گل ها می دانند. برخی دیگر از باغبانی به عنوان وسیله ای برای امرار معاش استفاده می کنند و میوه ها و سبزیجات خود را برای مصرف پرورش می دهند. نکات موجود در مقاله زیر به شما در رفع نیازهای باغبانی کمک می کند.

برای کاشت پیازهای بهاره در زمستان، تصمیم بگیرید که کجا می‌خواهید بروند و سوراخ‌های کاشت جداگانه را با فاصله مناسب حفر کنید. چند گلدان پلاستیکی کوچک چهار اینچی داخل سوراخ ها قرار دهید که لبه های آن کمی باز باشد و با خاک پر کنید. وقتی بهار می رسد، کاشت پیازها بسیار راحت است. فقط گلدان ها را بردارید و لامپ ها را در سوراخ خالی قرار دهید. سوراخ را با خاکی که در گلدان بود پر کنید.

سبزیجات و میوه ها را برای نوشیدن بکارید. مواردی که اغلب نادیده گرفته می شوند و در عین حال رشد آنها آسان است، مواردی هستند که می توان آنها را به نوشیدنی های فوق العاده و مغذی تبدیل کرد. این توت ها و آب میوه ها را می توان منجمد یا کنسرو کرد یا به شراب و سیب سفت تبدیل کرد. یک شراب سیب خوب یا شراب زغال اخته می تواند از 10 تا 12 دلار در هر بطری شروع شود، بنابراین این می تواند سودی را نیز در باغ داشته باشد.

گیاهان چند ساله خود را در حالی که هنوز سالم به نظر می رسند تقسیم کنید. بهتر است یک گیاه چند ساله را در پایان فصل رشد که در طی آن به اوج خود می رسد تقسیم کنید. همانطور که گیاه شروع به رشد بیش از حد می کند، مرکز گیاه ساقه های در حال مرگ و گل های ضعیف تری دارد. اجازه دادن به گیاهان چند ساله برای رشد بیش از حد ممکن است منجر به سبقت گرفتن آنها از گیاهان همسایه شود.

واضح است که گیاهان برای رشد به آب نیاز دارند. همچنین دانستن مقدار آبی که گیاهان خاص واقعاً به آن نیاز دارند، مهم است. آبیاری بیش از حد یا کم آبیاری گیاه می تواند به رشد و سلامت آن آسیب جدی وارد کند. آبیاری بیش از حد می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود، جایی که محیط پر از آب باعث رشد میکروب هایی می شود که ریشه ها را می خورند. کم آبیاری گیاه می تواند برگ های آن را خشک و شکننده کند.

از کودهای مجانی برای مصرف استفاده کنید. استفاده از بریده های علف بدون مواد شیمیایی یا ادرار انسان برای یک کود غنی از مواد مغذی و عاری. بیست قسمت آب با یک قسمت ادرار یک کود عالی برای نهال ها است یا بریده های علف را در آب خیس کنید تا چایی برای آبیاری و کود دهی گیاهان درست کنید. بنابراین زمانی که کودها را می توان به صورت رایگان تهیه کرد، برای باغچه خرج نکنید.

می توانید گیاهان را با قرار دادن آنها در ماشین خود خشک کنید. می توانید آنها را به طور منظم روی یک ورق روزنامه در یک لایه بچینید. سپس درها و پنجره ها را ببندید و بگذارید هوا خشک شود. گرمای داخل ماشین به سرعت گیاهان را خشک می کند. خود گیاهان عطر بسیار خوبی ایجاد خواهند کرد.

کاشت یک باغ سبزیجات می تواند یک تجربه واقعاً ارزشمند باشد. برای اینکه مطمئن شوید باغ شما موفق است، باید مکانی را انتخاب کنید که نور خورشید زیاد باشد. محصولات باید در مکانی بسیار باز و آفتابی باشند که فضای زیادی برای رشد و نمو به آنها می دهد.

گیاهان خود را روزانه خشک و هوادهی کنید. اگر گیاهان شما بیش از حد مرطوب شوند، ممکن است بیمار یا آلوده به انگل شوند. یک انگل رایج گیاهی قارچ است. با استفاده از اسپری ها و درمان های قارچ کش، قارچ ها را به طور فعال درمان کنید.

بسیاری از مواد طبیعی وجود دارند که برای دفع بازدیدکنندگان ناخواسته موثر هستند. برای مثال، اگر پیاز یا گل همیشه بهار را در امتداد لبه‌های باغ سبزی خود بکارید، می‌توانید از راب‌ها جلوگیری کنید. اگر از خاکستر چوب به جای مالچ در اطراف درختان و نهال های درختچه استفاده کنید، می توان از حشرات جلوگیری کرد. این روش ها از استفاده از مواد شیمیایی خشن جلوگیری می کند.

انتخاب گیاهان چند ساله رنگارنگ برای باغ شما بیانیه ای جسورانه خواهد بود و در طول فصل رضایت زیادی به شما خواهد داد. برخی از گیاهان چند ساله با شاخ و برگ های جالب عبارتند از: ریه، سرخس نقاشی شده ژاپنی و هاستا. این گیاهان بسیار جذاب هستند و ماه ها رشد می کنند. انواع مختلفی از گیاهان چند ساله برای انتخاب وجود دارد، فقط کافی است به اینترنت مراجعه کنید و گیاهان چند ساله ای را جستجو کنید که برای چندین ماه از سال زیبا می مانند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *