http://guggyent.com/leon/prikaz-363-mz-rkpo-ivbdv.html приказ 363 мз ркпо ивбдв امروز: دوشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۸:۱۰ http://ccbfcongo.org/leon/skachat-vindovs-7-poslednyuyu-versiyu-na-russkom.html скачать виндовс 7 последнюю версию на русском آخرین بروزرسانی : فروردین ۱۲ام, ۱۳۹۵
سرخط خبری :
فالور اینستاگرام
تبلیغات
مؤسسه خیریه محک
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ | کد خبر : 6924
 • http://regionalcit.es/community/skolko-sezonov-v-shou.html сколько сезонов в шоу

  http://iftbroker.ru/leon/rashodi-ip-na-osno.html расходы ип на осно میرزا محمد رضا کلهر فرزند محمد رحیم ملقب به (قدوه الکتاب) در سال۱۲۴۵ ه.ق در ایل کلهر کرمانشاه چشم به جهان گشود . دوران کودکی اش مصادف است با زد و خورد های قبیله ای و آموزش فنون نظامی و از مهمترین حوادث این دوره کم شدن شنوایی اودر یکی از همین آموزشها بود. او…

  чертежи проекты домов с мансардой и гаражом میرزا محمد رضا کلهر فرزند محمد رحیم ملقب به (قدوه الکتاب) در سال۱۲۴۵ ه.ق در ایل کلهر کرمانشاه چشم به جهان گشود .

  دوران کودکی اش مصادف است با زد و خورد های قبیله ای و آموزش فنون نظامی و از مهمترین حوادث این دوره کم شدن شنوایی اودر یکی از همین آموزشها بود.

  او ابتدا نزد میرزا محمد خوانساری شاگرد آقا محمد مهدی تهرانی خوشنویسی را فرا گرفت و پس از مدتی از روی آثار قدما خصوصا میرعماد (ره) مشق نمود و در این راه مسافرتهای فراوانی نمود.

  پس از مدتی که شهرت خطش افزون شد ناصرالدن شاه وی را فرا خوانده و خواست تا در وزارت انطباعات مشغول کار شود(۱۲۶۵ه.ق) .اما از آنجا که میرزا روحیه آزاد و طبعی بلند داشت این شغل را نپذیرفت و به دستمزد مختصری که از کتابتهای خود میگرفت بسنده کرد و فقط یک بار آنهم به شوق زیارت آستان نورانی امام هشتم در یکی از سفرهای ناصرالدین شاه در اردوی شاه ملازم شد(۱۳۱۰ه.ق) و در همین سفر بود که روزنامه اردوی همایون را نوشت که به تدریج چاپ میشد.

  از معروفترین شاگردان میرزا کلهر میتوان به:

  مرتضی نجم آبادی -حاج مهدی مازندرانی -سید محمود صدر الکتاب – میرزا عبداله مستوفی – میرزا زین العابدین شریف قزوینی(ملک الخطاطین) وآقا سید مرتضی برغانی اشاره کرد.همچنین مدتی معلم خط ناصرالدین شاه بود.

  تعدادی از آثار میرزا محمد رضا کلهر:

  نسخه مخزن الانشاء – نسخه ای از دیوان قاآنی شیرازی – دیوان فروغی بسطامی – دیوان یغمای جندقی – رساله عبرت الناظرین وحیره الحاضرین – ریحانه الادب ذکاءالملک فروغی – منتخب السلطان سعدی و حافظ – مناجات خواجه عبداله انصاری – خواص السور(در حاشیه و متن قرآن) – رساله غدیریه – نصایح الملوک – سفرنامه کربلای ناصرالدین شاه – نسخه فیض الدموع – روزنامه های شرف و وقایع اتفاقیه-سیاه مشق ها -فرمانها

  سرانجام میرزا در وبای همه گیر تهران به این بیماری مبتلا شد و در روز جمعه ۲۵ محرم(۲۹ مرداد) سال۱۳۱۰ ه.ق در سن ۶۵سالگی درگذشت

  .شیخ هادی نجم آبادی و تعدادی از شاگردانش بر جنازه میرزا نماز خوانده و در گورستانی که اکنون محل آتش نشانی شهرداری تهران است به خاک سپردند.

  میرزا مردی بلند همت -هنردوست و پاکدامن بود و هنر را جز برای هنر نمی خواست نوشته اند که او هر روز تقریبا ۱۸ساعت مشغول به نوشتن بود .آثارش اغلب امضا ندارد و تعداد بسیار زیادی از نوشته هایش را به جهت اینکه مطابق طبع ظریف و دقیقش نبود از بین می برد.

   

   

   

  نظرات کاربران در "ميرزا رضا کلهر خوشنويس بلند آوازه کرمانشاهي"
  دانلود کتاب صوتی
  دانلود مهندسی  ارسال