امروز: پنج شنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۳:۴۷آخرین بروزرسانی : آذر ۴ام, ۱۳۹۶
سرخط خبری :
فالور اینستاگرام
تبلیغات
مؤسسه خیریه محک
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ | کد خبر : 36099
 • علی فروتن گفت: به اعتقاد من حضور گروه‌های امداد فرهنگی از آب و غذا برای بچه‌ها واجب‌تر است. درست است که پوشاک و غذا اولویت‌هایی است که باید برطرف شود، اما تاثیر کار فرهنگی تا همیشه با کودک همراه است. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان…  علی فروتن گفت: به اعتقاد من حضور گروه‌های امداد فرهنگی از آب و غذا برای بچه‌ها واجب‌تر است. درست است که پوشاک و غذا اولویت‌هایی است که باید برطرف شود، اما تاثیر کار فرهنگی تا همیشه با کودک همراه است.

  به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علی فروتن که به همراه گروه فتیله از ۲۹ آبان ماه در جمع کودکان آسیب‌دیده‌ی سرپل ذهاب حاضر شده و در کنار مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امداد فرهنگی را آغاز کرده است، درباره ضرورت امداد فرهنگی توضیح داد: من سال‌ها در کنار کانون بوده‌ام. در کانون پرورش فکری بزرگ شده‌ام و ضمن عضویت در کتابخانه‌ها از برنامه‌های متنوع آن استفاده کرده‌ام. پس از ورود به رشته‌های هنری نیز این همراهی ادامه داشته است.

  او ادامه داد:  باید بگویم که کانون در طی این سال‌ها، همیشه گروه اولی بوده است که در امداد فرهنگی پا پیش گذاشته است. ما تجربه سیل نکا و گرگان را داریم. در زلزله قاینات و بم نیز شاهد بودیم که باز کانون جزو اولین گروه‌ها به این مناطق رفته است. با این نگاه باید بگویم به اعتقاد من حضور گروه‌های امداد فرهنگی از آب و غذا برای بچه‌ها واجب‌تر است. درست است که پوشاک و غذا اولویت‌هایی است که باید برطرف شود، اما تاثیر کار فرهنگی تا همیشه با کودک همراه است.

  فروتن اضافه کرد: بزرگ‌ترین مساله‌ای که در این جور آسیب‌ها به وجود می‌آید، جدا شدن کودک از بستر امن زندگی در اثر یک اتفاق طبیعی است. این اتفاق در چند لحظه زندگی یک فرد را از بین می‌برد. به طور مثال زلزله بم تنها ۱۲ ثانیه بود، اما هنوز تاثیرهای روانی آن باقی مانده است. بنابراین امداد فرهنگی سبب می‌شود بار غم کم شود.

  این هنرمند با بیان اینکه امداد فرهنگی یک نوع نوازش مهربانانه است، افزود: وقتی کودکی شعری را می‌شنود یا درگیر آموزش‌ها و تفریح‌های فرهنگی می‌شود استرس او کاهش می‌یابد. درست است که از بین رفتن تاثیرات حوادث، ماه‌ها و سال‌ها طول می‌کشد اما فراهم آوردن فضای شاد بعد از بحران بسیار در کاهش تاثیرات مخرب روانی موثر است.

  او گفت: به نظر می‌رسد در ابزارهای فرهنگی، تئاتر و کتاب‌خوانی تاثیرات ماندگارتری داشته باشند. نمایش خاطره‌ساز است اما مثلا اسباب‌بازی از بین می‌رود و جای خود را به ابزاری نو می‌دهد، یا شعر و داستان تاثیرات خود را بر قلب کودک می‌گذارند. بچه‌ها در نمایش، صبوری، مقاومت و تحمل را یاد می‌گیرند، درست است که از دست دادن سخت است، اما نمایش می‌تواند به آنان بیاموزد که بالاتر از والدین، خداوند متعال است، ‌یا عشق در زندگی همچنان جاری است. به همین سبب حضور گروه‌های کتاب‌خوانی و نمایش در شرایط بحرانی بسیار مهم است.

  اهدای عروسک‌های دارا و سارا به کودکان زلزله‌زده

  در ادامه امدادهای رسانی فرهنگی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به مناطق زلزله زده  ۵ هزار عروسک دارا و سارا نیز از سوی کانون پرورش به کودکان زلزله‌ی غرب کشور هدیه می‌شود.

  با آغاز به کار «ستاد امداد فرهنگی کودک و نوجوان مناطق زلزله‌زده‌ی غرب کشور»، اهدای محصولات فرهنگی و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در دستور کار قرار گرفت و مربیان کانون و هنرمندان گروه فیتیله به این استان اعزام شدند. پیش‌تر نیز اهدای ۳۰هزار بسته‌ی فرهنگی شامل کتاب و لوازم‌التحریر در دستور کار این ستاد قرار گرفته بود.

  قرار است در جدیدترین اقدام به خردسالان و کودکان عروسک‌هایی نیز اهدا شود.  بازی با «عروسک» نقش مهمی در بهداشت روانی کودکان ایفا می‌کند و می‌تواند در شرایط بحرانی تاثیر مثبتی بر روحیه کودکان بگذارد. علاوه بر این مربیان کانون از استان‌های مختلف کشور نیز در قالب این طرح به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

  انتهای پیام

  نظرات کاربران در "امداد فرهنگی از آب و غذا هم مهم‌تر است"
  دانلود کتاب صوتی
  دانلود مهندسی