امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۰:۳۳آخرین بروزرسانی : شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۶
سرخط خبری :
فالور اینستاگرام
تبلیغات
مؤسسه خیریه محک
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | کد خبر : 34342
 • به گزارش عصرنفت ، امروز الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در حاشیه نشست اقتصادی کشورهای شرق در پاسخ به سؤال خبرنگاران پیرامون آینده قیمت نفت، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های ما برآوردها متفاوت است اما قیمت نفت برنت سال آینده در محدوده ۴۵ تا ۵۵ دلار خواهد بود. به گزارش فارس، قیمت نفت طی دو سال…  به گزارش عصرنفت ، امروز الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در حاشیه نشست اقتصادی کشورهای شرق در پاسخ به سؤال خبرنگاران پیرامون آینده قیمت نفت، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های ما برآوردها متفاوت است اما قیمت نفت برنت سال آینده در محدوده ۴۵ تا ۵۵ دلار خواهد بود.

  به گزارش فارس، قیمت نفت طی دو سال آینده از بیشترین میزان که ۱۳۰ دلار در هر بشکه را هم پشت‌سر گذاشته بود به زیر ۵۰ دلار سقوط کرد. 

  این کاهش عجیب باعث شد منافع کشورهای تولیدکننده نفت به ویژه آنهایی که اقتصادشان بیشتر متکی به این طلای سیاه است به شدت کاهش یابد و حتی مانند ونزوئلا در ورطه نابودی قرار گیرد.

  اقتصاد ونزوئلا بیش از ۹۵ درصد وابسته به نفت است و تورم در این کشور تا ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

  اقتصاد کشوری مانند عربستان که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته به طوری که دو سال گذشته کسری حساب تجاری این کشور به ۱۵۰ میلیارد دلار هم رسید.

  منبع : فارس

  نظرات کاربران در "عصر نفت – پیش بینی ۵۵ دلاری وزیر انرژی روسیه"
  دانلود کتاب صوتی
  دانلود مهندسی