نمایش نوار ابزار

۲۷ کیلومتر از شبکه توزیع آب شهرهای کرمانشاه فرسوده است

پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش ایرنا؛ علیرضا تخت شاهی چهارشنبه شب در نشست تخصصی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی کرمانشاه با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، افزود: وجود بیش از ۲۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان برآورد شده که ۲ هزار انشعاب آن شناسایی و از این تعداد، یک هزار و ۸۰۰ انشعاب قانونی و مجاز شده اند.
وی اظهار داشت: ۲۴۵ حلقه چاه آب و هشت باب تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری قرار دارند که ۴۰ درصد فاضلاب استان را تصفیه می کنند و اکنون ۶ تصفیه خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اجراست.
تخت شاهی با بیان اینکه فاضلاب کرمانشاه تبدیل به مشکل بزرگی شده است، افزود: اجرای این پروژه ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در این زمینه به منظور اخذ وام از بانک توسعه زیرساخت آسیا تمام مجوزهای لازم اخذ شده و نیازمند پیگیری ها در سطح وزارتخانه می باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به کمبود مخازن و خطوط بین مخازن گفت: در صورت تأمین و اجرای مخازن و خطوط بین مخازن، مشکل افت فشار و یا قطع آب در برخی ساعات در بعضی از نقاط شهر کرمانشاه مرتفع خواهد شد.
وی سپس با تأکید بر اینکه مشکلات و تبعات ناشی از زلزله با شکل و فرمت جدیدی ادامه دارد، افزود: علاوه بر خسارت سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی زلزله به تأسیسات آب و فاضلاب، اقدام هایی چون ۹۰ هزار متر لوله گذاری بین چادرها هزینه های زیادی به شرکت تحمیل کرده است.
به گفته تخت شاهی ، هزینه های تأمین و توزیع آب شرب سالم از طرفی و عدم کنتورخوانی در مناطق زلزله زده و در نتیجه عدم درآمد در این مناطق، شرکت آب و فاضلاب استان را با چالش مواجه کرده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۶۹ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد ۲۲۰ هزار مشترک مربوط به شهر کرمانشاه است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

منبع خبر

۹ August 2018 | 9:09 am

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال