نمایش نوار ابزار

۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن عزیزی عصر شنبه در کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: ۱۷۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به منظور ایجاد اشتغال روستایی تخصیص پیدا کرده که از این میزان ۷۷ درصد اخذ قرارداد و ۶۶ درصد نیز پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه بانک ها باید روند پرداخت تسهیلات را تسریع کنند، گفت: پست بانک در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به دیگر بانک ها پیشتاز است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: جهاد کشاورزی با ۱۵۸ طرح و ۷۷ میلیارد تومان اعتبار با اشتغال ۶۵۸ نفر دستگاه پیشتاز در زمینه جذب اعتبارات اشتغال روستایی است.
عزیزی اظهار داشت: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به ترتیب سهم هر شهرستان در زمینه جذب اعتبارات اشتغال روستایی را اعلام کرده است که فرمانداران باید براساس آن در زمینه جذب اعتبارات اقدام‌ کنند.
وی ادامه داد: به صورت میانگین ۳۰ درصد طرح های اشتغالزایی روستایی که وارد بانک ها می شوند تسهیلات را دریافت می کنند اما این آمار در استان کرمانشاه ۱۹ درصد است.
به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، این استان در جایگاه ۲۸ کشور در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی قرار دارد.
عزیزی گفت: در زمینه ایجاد اشتغال در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص پیدا کرده که از این میزان فقط ۱۹ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه این میزان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در مناطق زلزله زده قابل قبول نیست، گفت: سازمان های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ترتیب دستگاه های پیشتاز در زمینه جذب این تسهیلات هستند.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

منبع خبر

۱۵ September 2018 | 6:46 pm

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال