نمایش نوار ابزار

کرمانشاه نیازمند کار فرهنگی بیشتری است

دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶

شهردار کرمانشاه گفت: امروز به عمل می‌بینیم که شهرداری بخش اعظمی از کار خود را در راستای فرهنگ‌سازی گذاشته است.

به گزارش ایلنا، آرش رضایی در نشست آغاز به کار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با معرفی مهدی عبدالمالکی به عنوان سرپرست این سازمان جدیدالتاسیس شهرداری، بر برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات گسترده‌تری در حوزه فرهنگی اجتماعی تأکید کرد.

رضایی با بیان اینکه انصافا زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی که در این دوره در شهر ایجاد شده مطلوب است، گفت: توجه به حوزه فرهنگی اجتماعی جزو اهداف و برنامه‌هایم بوده و تلاش شده وزن و بهای مناسبی به آن داده شود و توجه ویژه‌ای هم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه امسال بودجه خوبی به بخش فرهنگی اختصاص یافت، افزود: نیمه اول امسال را به دلایل غیرقابل اجتنابی از دست دادیم و باید توان بیشتری برای جبران این موضوع در نیمه دوم سال بگذاریم.

وی با تأکید بر اینکه نیاز به کار فرهنگی بیشتری وجود دارد و فعالیت‌های فرهنگی باید بیش از گذشته باشد، گفت: شهرداری امکانات گسترده‌ای دارد و انتظار می‌رود با تجهیز و استفاده از نرم افزارها در جهت فرهنگسازی اقدام شود و بتوان در این عرصه بسیار مهم گام‌های بلند‌تر و مثمرثمرتر برای ارتقای فرهنگ عمومی برداشت.

رضایی تأکید کرد: هدف اصلی ما ارتقای فرهنگ عمومی است و برای این منظور باید کارهای زیربنایی کرد و با برنامه‌ریزی پیش رفت.

وی گفت: گاهی اجرای یک پروژه تقاطع غیرهمسطح ممکن است به اندازه یک کار فرهنگی اثرگذار نباشد و به چشم مردم نیاید، چون مردم تشنه و مشتاق کارهای فرهنگی هستند. از این منظر رسالت سنگینی به دوش داریم و باید تلاش کنیم آن بخشی که وظیفه شهرداری است را با جدیت دنبال کند.

رضایی ادامه داد: با نگاه جامعه محور و نگاه فرهنگی که داریم و با استفاده از ساختاری که در شهر ایجاد شده، باید تلاش کنیم تا بتوانیم در این زمینه ایفای نقش کنیم. 

شهردار کرمانشاه گفت: امروز به عمل می‌بینیم که شهرداری بخش اعظمی از کار خود را در راستای فرهنگ‌سازی گذاشته و شهرداری در میدانی قرار دارد که باید سایر دستگاه‌های فرهنگی نیز در کنار آن قرار بگیرند.

رضایی همچنین  بر راه‌اندازی ستاد اربعین شهرداری و برنامه‌ریزی و اجرای سوگواره‌ها و جشنواره‌های ملی و مذهبی، تعزیه خوانی و تئاتر خیابانی تأکید کرد و افزود: پیش بینی ما این است که قریب ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار زائر اربعین وارد کرمانشاه شوند تا از طریق مرز خسروی به کربلا بروند و در چند روزی که میهمان کرمانشاه خواهند بود باید چهره فرهنگی واقعی شهر را ببینند.

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال