نمایش نوار ابزار

کارگزینی هیات علمی دانشگاه آزاد پاسخ دهد

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

قرارداد هیات علمی بیش از ۱۷۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد به حالت تعلیق درآمده است.

مانی صفامیرزائی از كاربران سایت در ایمیلی به بهارنیوز نوشته است:

هر چند بنده و امثال من هم ردیف اساتید برجسته و بزرگی چون آقای زیباکلام نیستیم ولی ضربه وارد شده به زندگی بنده و امثال من بسیار سهمگین تر از آن چیزی است که به اساتید نیمه وقت دانشگاه آزاد گذشته است.

قرارداد هیات علمی بیش از ۱۷۰ نفر از اعضای هیات علمی قراردادی و تمام وقت دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران (که همگی نیروهای جوان و عموماً تحصیلکرده در دانشگاههای برتر ایران هستند) به بهانه بررسی وضعیت استخدامی توسط هیات جذب، به حالت تعلیق درآمده و حقوق همه این افراد در آستانه سال نو قطع شده است.

جالبتر آنکه بعد از حکم تعلیق و خروج از خدمت در هفته اول بهمن ۹۶ ، برای بسیاری از اساتید (که حکم هیات علمی آنها به حالت تعلیق در آمده) ابلاغ تدریس در ترم جدید (که از ۱۴/۱۱/۹۶ آغاز گردیده) صادر شده است.

متاسفانه مدیران ارشد و کارگزینی هیات علمی دانشگاه آزاد از دادن پاسخ روشن و صریح طفره می‌روند و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز راه سکوت را در پیش گرفته است.

در حقیقت اساتید تمام وقت و تازه کار تنها منبع درآمدی خود را در آستانه سال نو از دست داده‌اند و عملاً به برده‌گی گرفته شده اند. نه اخراج شده‌اند، نه حکم تعلیق به ایشان داده می‌شود و نه حقوق می‌گیرند و باید با تمام توان هم کار کنند!

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • ساده ۱۹ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۵۸ پاسخ به دیدگاه

    بله این خبر متاسفانه حقیقت دارد. خواهش میکنم وزیر محترم علوم وضعیت ۱۷۰ نفر استاد جوان هیئت علمی دانشگاه آزاد که اکثرا دانش آموخته دانشگاه های برتر سراسری بودند و حقوق بهمن ماه خود را دریافت نکرده اند را پیگیری کنند. این افرا د همگی تعلیق شدند و موظفند تا پایان ترم در کلاس حضور یابد بدون هیچ حقوقی حتی حق التدریسی و بعد از ترم هم اخراج. پرونده این افراد کاملا مشخص است و با یک استعلام ساده مشخص می شود که تنها شغل این عزیزان فقط تدریس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات بوده و حقوقشان از یک کارشناس ساده هم کمتر است…

ارسال