نمایش نوار ابزار

پیشنهاد انتخاب یک روز برای پوشیدن لباس سنتی

سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷سرپرست میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر پیشنهاد کرد: یک روز از سال برای استفاده از پوشاک سنتی، اصیل و محلی ایل سنگسر توسط مهدیشهری‌ها انتخاب شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدتقی اعرابی در دیدار با رئیس شورای شهر مهدیشهر گفت: در این روز، شهروندان مهدیشهری می‌توانند با پوشیدن پوشاک اصیل سنگسری و اجرای آئین‌های محلی، زمینه احیاء آداب و رسوم اصیل مهدیشهر را فراهم کنند.

او همچنین خواستار مشارکت برای تهیه ساختمان و راه اندازی موزه مهدیشهر شد و افزود: ثبت بناها و خانه‌های تاریخی و مرمت بناهای تاریخی به صورت مشارکتی به طور جدی آغاز شده است.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به حمایت از تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی با خرید و حمایت از تولیدات هنرمندان، ایجاد فرصت‌های جدید گردشگری در مهدیشهر و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری به وجود آمده در شهر تاکید کرد.

رضا اصیل‌منش- رئیس شورای شهر مهدیشهر -نیز در این دیدار خواستار مرمت هر چه بیشتر آثار تاریخی به ویژه آب انبارها و مشارکت در برگزاری جشنواره گلهای داوودی مهدیشهر شد.

رئیس این شورا پیشنهاد برگزاری جشنواره‌های جدید، ثبت تولیدات عشایری به ویژه اقلام مختلف لبنیات به نام ایل سنگسر و شهر مهدیشهر و ثبت خانه‌های تاریخی منحصر به فرد و تملک بناهای تاریخی با ارزش را ارائه کرد.

انتهای پیام

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال