نمایش نوار ابزار

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک – هیوندای ولستر ۲۰۱۹ رونمایی شد

پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶


مجله سخت افزار: با توجه به فعالیت پیوسته کمپانی هیوندا در بازار ایران، مدل ولاستر این شرکت برای کاربران ایرانی کاملا آشناست. ماشینی در کلاس هاچ بک که البته در بازار ایران قیمت بالایی دارد و به راحتی قابل خرید برای طبقه متوسط نیست. با این حال هیوندا ولاستر جزو پرفروش های این کمپانی به حساب می آید و حالا در آستانه برگزاری نمایشگاه خودروی دیترویت، نسل دوم آن یعنی Veloster 2018 معرفی شده است.

 

 

اولین نکته درباره ولاستر، فاصله هفت ساله بین معرفی نسل اول و دوم آن است. احتمالا چنین تصمیمی به دلیل استقبال نه چندان خوب از این ماشین در بازارهای آمریکا توسط کمپانی سازنده گرفته شده است. با این حال ولاستر ۲۰۱۸ علاوه بر حفظ زبان طراحی، شاهد بروزرسانی های متعددی هم از نظر ساخت و هم از نظر فنی بوده است. در قلب این خودرو از پیشرانه ۲لیتری استفاده شده که قادر به تولید ۱۴۵ اسب بخار نیرو است و البته یک نسخه اختصاصی با گنجایش موتور ۱٫۶ لیتر، مجهز به توربو و با توان تولید ۱۹۸ اسب بخار نیرو نیز ساخته خواهد شد. به جز این دو مورد، ورژن اختصاصی با نام Veloster N با پیشرانه ۲ لیتری توربو و تولید ۲۷۱ اسب بخار نیرو نیز در خط تولید هیوندا قرار گرفته.

 

 معرفی هیوندا ولاستر 2018 در آستانه نمایشگاه خودروی دیترویت

از جمله تغییرات در طراحی می توان به بزرگ تر و کشیده تر شدن گریل جلو (که کمی شباهت ولاستر را به مدل هایی از لکسوس افزایش داده) اشاره کرد. به علاوه چراغ های عقب و جلو کمی کشیده تر و زاویه دار تر شده اند و خطوط روی بدنه نیز هر چند نمی توانند تاثیر چندانی در عملکرد آیرودینامیکی داشته باشند اما به خشن تر شدن و جذابیت ظاهری بیشتر ولاستر ۲۰۱۸ کمک کرده اند. ولاستر ۲۰۱۸ هم از نوع ماشین های هاچ بک ۳ در به حساب می آید. به این معنی که در سمت راننده یک در طرف دیگر دو در برای آن طراحی شده است.

 

 معرفی هیوندا ولاستر 2018 در آستانه نمایشگاه خودروی دیترویت

تمام توان تولید شده از طریق جعبه دنده شش سرعته دستی یا هفت سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل خواهند شد. قابلیت های ارتباطی و ایمنی همانند همیشه در ولاستر ۲۰۱۸ نیز وجود دارند و از جمله موارد اضافه شده می توان به نمایشگر HeadsUp اشاره کرد که می تواند جذابیت ولاستر را برای رانندگان جوان افزایش دهد. هنوز خبری از زمان نهایی عرضه و قیمت این ماشین در پیکربندی های مختلف از سوی هیوندا منتشر نشده است.

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال