پارتیشن مدولار چیست

آیا تابحال واژه ای به‌نام مدولار به گوشتان خورده است؟ خیلی از افراد هستند که با این مفهوم آشنا نیستند. مدول در بسیاری از رشته ها اعم از معماری، طراحی صنعتی، مدولاریستی در هنرهای زیبا، هنرهای تجسمی، نقاشی، مجسمه سازی، موسیقی، ریاضی و … کاربرد داشته و در هر کدام از آنها تعاریف مخصوص به خود را دارد.  اگر بخواهیم تعریفی کلی از مدولار داشته باشیم، كلمه‌ی “مدول” معمولا به چيزي از قبل تعيين شده و داراي استاندارد ( از نظر شكل و اندازه) اطلاق ميگردد كه به دفعات قابل تكرار مي‌باشد.

در واقع یک سیستم مدولار از اجزای تکرای کوچکی به نام مدول ساخته شده است که همگی باهم یک جزء بزرگتری را تشکیل می‌دهند.

پارتیشن مدولار چیست

مدولار در معماری

معماری مدولار یا “مژولار بودن در طراحی” یک رویکرد طراحی است که یک سیستم را به بخش های کوچکتر به نام ماژول یا اسکید تقسیم می کند که می تواند به طور مستقل ایجاد شود و سپس در سیستم های مختلف استفاده شود. یک سیستم ماژولار با پارتیشن بندی عملکردی به ماژول های گسسته مقیاس پذیر و قابل استفاده مجدد، استفاده دقیق از رابط های مدولار کاملاً تعریف شده و استفاده از استانداردهای صنعتی برای رابط ها مشخص می شود.

از مزایای طراحی مدولار می توان به انعطاف پذیری در طراحی و کاهش هزینه ها اشاره کرد. نمونه هایی از سیستم های مدولار ساختمان های مدولار، پنل های خورشیدی، توربین های بادی و غیره هستند. طراحی مدولار مزایای استانداردسازی را با مزایای سفارشی سازی ترکیب می کند.

پارتیشن چیست و موارد استفاده از آن

پارتیشن ها دیوارهای غیر باربری هستند که فضاهای ساختمان را جدا می کنند. و همچنین فضا زا تقسیم می‌کنند.  و باعث ایجاد حریم خصوصی و به نوعی عایق صوتی می‌شوند.  دیوارهای جداکننده معمولاً از آجر یا بلوک ساخته می شوند، یا می توانند ساختاری قاب دار داشته باشند.

پارتیشن مدولار چیست

پارتیشن مدولار انعطاف پذیری را به محیط شما وارد می‌کند

دیوارهای پارتیشن مدولار، پیکربندی دیوارهایی هستند که از قبل در طرح مورد نظر شما مونتاژ شده اند. پارتیشن اداری مدولار می‌توانند در مواقعی و در جایی که به یک دفتر خصوصی، اتاق جلسه یا اتاق کنفرانس نیاز است، به سرعت در محل قرار گیرند. آنها را می توان از مواد مختلفی از جمله شیشه، تخته گچی، چوب، لمینت، روکش های ملامینه و وینیل ساخت.

این سیستم مستقل می تواند به سرعت نصب شود و کاملاً قابل تنظیم و تغییر است تا با طراحی موجود دفتر شما مطابقت داشته باشد. مهمتر از همه، انعطاف پذیراست و می‌تواند با نیازهای دائمی در حال تغییر فضای اداری و تجاری شما سازگار باشد.

ایجاد هر گونه تغییر در طراحی داخلی دفتر شما به طور قابل درک می تواند باعث تغییر جریان روزانه دفتر تان شود و اعضای تیم را جابجا کند. اینجاست که سیستم‌های پارتیشن اداری مدولار می‌توانند انتقال را کارآمدتر کنند. دیوارهای پارتیشن مدولار با کاهش آشفتگی‌ها و دردسرهای ناشی از هر پروژه طراحی داخلی، تغییرات لازم را در دفترتان بوجود آورد.

پارتیشن های از پیش مونتاژ شده معمولا از جنس شیشه، چوب، لمینت، روکش ملامینه و وینیل موجود هستند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این پارتیشن ها این است که پس از نصب، نیاز به تمیز کاری خیلی زیادی مانند سایر تغییرات طراحی دکوراسیون داخلی ندارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *