نمایش نوار ابزار

وجود ۶۵۰ پروژه “نیمه تمام” در کرمانشاه/ تا ۲ سال آینده این پروژه‌ها تکمیل می‌شود

شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۶۵۰ پروژه نیمه تمام در استان گفت: ظرف دو سال آینده تمام این پروژه‌ها تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار سلام کرمانشاه، طهمورث الیاسی امروز(۱۹ خرداد) در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به شناسایی بیش از ۱۸۰۰ پروژه نیمه تمام در استان گفت: بعد از بررسی صورت گرفته مشخص شد بسیاری از این پروژه‌ها اولویت نداشته و یا سال‌های سال است که رها شده‌اند.

وی افزود: بنابراین بسیاری از این پروژه‌ها را واگذار کرده و یا به فروش رساندیم و در حال حاضر ۶۵۰ پروژه نیمه تمام در استان داریم که از این تعداد ۴۵۰ پروژه دارای اولویت هستند.

الیاسی اعتبار لازم برای تکمیل این تعداد پروژه را حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: خوشبختانه این میزان اعتبار در استان موجود است.

وی افزود: اگر این اعتبارات به طور کامل صرف پروژه‌های نیمه تمام شود و از طرفی پروژه جدیدی در استان تعریف نکنیم و هزینه‌های تعمیر و تجهیز پروژه‌ها را کاهش دهیم، تا دو سال آینده تمام پروژه‌های نیمه تمام استان تکمیل شده و پروژه نیمه‌تمامی در استان باقی نمی‌ماند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان در ادامه با تاکید بر این‌که پروژه جدید در استان شروع نمی‌شود، گفت: تنها پروژه‌های جدیدی که الزام داشته باشند و اولویت آنها محرز شود، شروع خواهد شد.

الیاسی افزود: فرمانداران و مدیران کل اگر قصد شروع پروژه جدیدی دارند باید لیست آن را به سازمان برنامه و بودجه بدهند تا در کمیته ماده ۲۳ سازمان بررسی شود و در صورت تشخیص اهمیت و اولویت آن، با شروع پروژه جدید موافقت خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: ظرف امسال و سال آینده تمام پروژه‌های نیمه تمام استان باید تعیین تکلیف شوند و اگر دستگاهی پروژه نیمه تمام خود را در اولویت قرار ندهد یا تکمیل نکند یا از مشارکت بخش خصوصی برای بهره‌برداری آن کمک نگیرد، آن پروژه را می‌فروشیم.

وی افزود: اگر دستگاهی پروژه نیمه تمام دارد باید اولویت را برای تکمیل آن بگذارد و یا از بخش خصوصی برای تکمیل آن کمک بگیرد، در غیر این صورت آن پروژه برای آن دستگاه بی‌اهمیت است و آن را برای فروش می‌گذاریم.

الیاسی در خصوص توزیع اعتبارات نیز تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه برای توزیع این اعتبارات چارچوب خاص خود را دارد و تمام تلاشش این است که الزامات قانونی را رعایت کند.

انتهای پیام

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال