نکاتی برای بهتر نگه داشتن مبلمان اداری

آیا تا بحال برای شرکتتان مبلمان جدید خریده‌اید یا ایا به عنوان کارمند در شرکتی که هستید از مبلمان نو استفائه کرده‌اید؟ اگر همچین تجربه ای داشته باشید متوجه می‌شوید که چقدر استفاده از وسایل و مبلمان جدید نسبت به مبلمان قدیمی حس بهتری را به افراد انتقال می‌دهند. بدون شک بهترین مبلمان از بهترین مارک‌های دنیا هم به مرور زمان فرسوده و کهنه می‌شوند و باید تعویضشان کنید. پس چگونه از پولی که بابت خرید آنها داده‌ایم نهایت استفاده را ببریم؟ چیکار کنیم که مبلمان اداریمان بیشترین طول عمر را داشته باشند؟ در ادامه پنج نکته را باهم بررسی میکنیم تا همیشه مبلمان اداری‌مان نو و تمییز بمانند.

نکاتی برای بهتر نگه داشتن مبلمان اداری

  • پیچ های صندلی را هر شش ماه یکبار سفت کنید

پیچ های روی مبلمان مونتاژ شده به مرور زمان شل می‌شوند و این امر به ویژه در مورد صندلی های اداری صادق است. برای جلوگیری از خراب شدن مبلمان خود، توصیه می‌کنیم هر شش ماه یکبار پیچ‌های صندلی اداری را سفت کنید. برای اینکه به خاطر بسپارید، کافی است وقتی پیچ عقربه‌ی ساعت‌هایتان را می‌چرخانید، پیچ‌های مبلمانتان را نیز بچرخانید – یک بار در بهار و یک بار در پاییز. بیشتر آنها را می توان با استفاده از یک آچار آلن ساده که می توان آن را زیر نشیمنگاه صندلی چسباند، سفت کرد تا همیشه در دسترس باشد.

  • با یک روکش از سطح میز خود محافظت کنید

نوشتن روی یک تکه کاغذ در بالای میز می تواند باعث ایجاد خط و خش های ناخواسته شود، به خصوص اگر میز از چوب یا روکش ساخته شده باشد. برای جلوگیری از این امر، از یک رویه برای میز خود استفاده کنید. این به عنوان یک لایه محافظ برای میز عمل می کند و آن را برای مدت طولانی تری نو نگه می دارد. ما همچنین استفاده از زیر لیوانی را در زیر نوشیدنی های سرد و گرم  توصیه می کنیم.

نکاتی برای بهتر نگه داشتن مبلمان اداری

  • با استفاده از محافظ صندلی از ساییدگی صندلی و ساییدگی کفپوش جلوگیری کنید

چه ایستگاه کاری شما روی فرش، کاشی یا کفپوش چوبی قرار گرفته باشد، چرخش مداوم صندلی اداری شما می تواند به مرور زمان به سطح کف شما آسیب برساند. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از چرخ های صندلی، یک تشک صندلی ساده و مقرون به صرفه را به زیر صندلی خود اضافه کنید. تشک‌های صندلی در طیف گسترده‌ای از اشکال، اندازه‌ها و سبک‌ها برای هر فضای کاری ارائه می‌شوند، بنابراین یافتن تناسب مناسب تا حد ممکن آسان است.

  • دور از گرما و نور مستقیم خورشید نگهداری شود

تابش مستقیم نور خورشید و دمای داغ می تواند صدمات جبران ناپذیری به انواع مبلمان وارد کند. این آسیب شامل تاب برداشتن میزهای چوبی، تغییر رنگ روکش صندلی و ذوب برخی مواد پلاستیکی می شود، اما محدود به آن نمی شود. از مبلمان اداری خود با دور نگه داشتن آن از اشعه های مضر آفتاب و در فضایی خنک مراقبت کنید.

  • تمییز و مرتب نگهشان دارید

مبلمان خود را تمییز و مرتب نگهدارید زیرا باعث می‌شود نو و سالم بمانند. هر چند یکبار میز و سطوح مبلمان اداری خود را گردگیری کنید تا گرد و خاکشان از بین برود.

نکاتی برای بهتر نگه داشتن مبلمان اداری

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *