نمایش نوار ابزار

ميز نفت – توتال: بعید است، بعید!

شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

به گزارش میز نفت به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت توتال اعلام کرد که احتمال معافیت گرفتن از آمریکا در قبال تحریمها علیه ایران ضعیف است.

پاتریک پویانه مدیرعامل شرکت  فرانسوی توتال روز جمعه در یک نشست به سهامداران این غول نفتی گفته که احتمال معاف شدن از تحریمهای آمریکا علیه ایران برای ادامه پروژه میدان گازی پارس جنوبی بسیار ضعیف است.

توتال پیش از این اعلام کرده بود که در صورت عدم معافیت از تحریمهای آمریکا، این شرکت از پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی که از جولای ۲۰۱۷ اجرای آن آغاز شده، خارج خواهد شد.

اوایل ماه جاری میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای خارج شد و شرکتهای خارجی را به جریمه و تحریم در صورت همکاری تجاری با ایران تهدید کرد. 

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران روز چهارشنبه گفت که به توتال ۶۰ روز فرصت دادیم تا برای ادامه همکاری خود در پروژه گاز پارس جنوبی از آمریکا معافیتهای لازم را اخذ کند. 

پویانه روز جمعه به سهامداران شرکت گفت که چشم انداز گرفتن معافیت تیره و تار است و احتمال اینکه خزانه داری آمریکا به ما معافیت بدهد بسیار ضعیف است. 

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت؛ شرکت توتال حدود ۱۰ میلیارد دلار دارایی در آمریکا دارد و ۹۰ درصد عملیاتهای بانکی این شرکت از طریق بانکهای آمریکایی انجام میشود؛ این مساله باعث شده که توتال در برابر تحریم و جریمه های آمریکا آسیب پذیر باشد. 

لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال