نمایش نوار ابزار

مجتمع فرهنگی هنری اسوه میزبان فیلم های دومین جشنواره ایثار

پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی دومین جشنواره ملی فیلم ایثار ، محمدزاده از تغییر محل برگزاری جشنواره و اکران فیلم های راه یافته به آن خبر داد و مجتمع فرهنگی هنری اسوه را میزبان این دوره از جشنواره معرفی کرد.
محل اکران این فیلم ها قبلا سینما فلسطین اعلام شده بود.
مدیر سیمای شاهد افزود: برای اولین بار اکران فیلم ها را در جدول برنامه های دومین دوره جشنواره قرار دادیم که طبق جدول منتشر شده در روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ برای علاقه مندان به فیلم و تولیدات سینمایی برگزار می شود.
محمدزاده ادامه داد: اکران فیلم های منتخب روی پرده برای علاقه مندان و فیلم سازان یکی از مهمترین اهداف و ویژگی این دوره از جشنواره است. ایجاد رقابت سالم ، تعامل و برقراری ارتباط و تبادل مفاهیم در حوزه فیلم سازی ایثار و شهادت ، ایجاد بسترهای مناسب برای این فضا از جمله اهداف ما بود تا با همه مسائلی که شرایط اکران می تواند داشته باشد به این مهم بپردازیم.
جانشین دبیر دومین جشنواره فیلم ایثار گفت: رویکرد امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران شناسایی و تقویت استعدادها ، توانمندی های هنری در موضوعات مرتبط با جشنواره ، و در نهایت تشویق و ترغیب فعالان حوزه فیلمسازی به خصوص جامعه هدف در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی تصریح کرد: در بخش های فیلمنامه و فیلم های ۱۲۰ ثانیه ای و پویانمایی به دنبال نوآوری ها و ایده های نو، به ویژه در فضای مجازی بودیم.
محمد زاده از ایجاد بانک اطلاعاتی در حوزه های مختلف مستند ، داستانی ، انیمیشن و فیلمنامه خبر داد و افزود: یکی از اتفاقات مهم دومین دوره جشنواره فیلم ایثار تشکیل بانک اطلاعاتی از آثار هنرمندان در ژانرهای مختلف با موضوع ایثار و شهادت است که برای این مهم اقدام کرده ایم و این بانک اطلاعاتی منبع خوبی برای استفاده هنرمندان و فیلمسازان خواهد بود.
جانشین دبیر جشنواره فیلم ایثار اتفاق جدید در این دوره از جشنواره را تنوع در شکل ارائه آثار عنوان کرد و گفت: جشنواره به همه سبک های تولید توجه کرده و شیوه های پرداخت به موضوع و چگونگی انتقال مفاهیم به جامعه را مورد توجه داشته است .
دومین جشنواره ملی فیلم ایثار روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری اسوه واقع در خیابان انقلاب – نبش بهار جنوبی برگزار می شود.
فراهنگ **۱۰۸۵**۲۰۱۷

انتهای پیام /*

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال