نمایش نوار ابزار

لاریجانی انتخاب رئیس پارلمان عراق را تبریک گفت

شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷


به گزارش ایرنا از خانه ملت، در پیام تبریک علی لاریجانی به الحلبوسی آمده است: انتخاب جنابعالی از سوی نمایندگان پارلمان کشور دوست و برادر عراق را از طرف خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبریک‌ و تهنیت عرض می کنم.
لاریجانی در پیام خود آورده است: روابط دو کشور همسایه به ویژه در میان مجالس ایران و عراق طی سال های گذشته در حد بالایی بوده است که امیدوارم با حضور جنابعالی این‌ امر بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
رییس مجلس شورای اسلامی در این پیام تاکید کرده است: ملت بزرگ عراق با سابقه درخشان در نزد مردم، دولت و مجلس جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه ویژه ای است که انشاءالله با استقرار امنیت بیشتر در آن کشور شاهد توسعه، رفاه و آسایش ملت شریف عراق باشیم.
به گزارش ایرنا، «محمد ریکان‌ حدید علی الحلبوسی» استاندار سابق الانبار از فهرست انتخابی «الانبار هویتنا» امروز شنبه با رای اکثریت نمایندگان، با ۳۷ سال سن، رئیس چهارمین دوره پارلمان عراق شد که جوانترین رئیس پارلمان در خاورمیانه است.
وی متولد ۱۹۸۲ از استان سنی نشین الانبار در غرب عراق است که دارای مدرک مهندسی سازه از دانشگاه مستنصریه بغداد است.
الحلبوسی در سومین دوره انتخابات پارلمانی در ۲۰۱۴ به پارلمان عراق راه یافت و عضویت کمیسیون حقوق بشر و سپس ریاست کمیسیون دارایی پارلمان را در ۲۰۱۶ برعهده داشت.
وی در سال ۲۰۱۷ به عنوان استاندار الانبار منصوب شد و در انتخابات ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۷ به عنوان رهبر فهرست انتخابی الانبار هویتنا بار دیگر به پارلمان عراق راه یافت.
سیام*۳۰۶۱*۱۵۳۵

انتهای پیام /*

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال