نمایش نوار ابزار

طرح سنجش سلامت در راستای پیشبرد هر چه بهتر تحصیل دانش‌آموزان است

شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح سنجش سلامت می توانیم استعداد و مشکلات دانش آموزان را به بهترین شکل شناسایی کنیم.

به گزارش ایسنا، احسن علوی در آیین افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان با اشاره به اهمیت آموزش در کشور اظهار کرد: در سال‌های قبل مشکلات زیادی از جهت استعدادیابی دانش آموزان وجود داشت که با اجرای این طرح می‌توانیم هرچه بهتر امر تحصیل را به پیش ببربم.

وی افزود: در چند سال قبل توانایی‌های دانش آموزان شناسایی نمی‌شد و استعدادهای بسیاری بدون رشد و پرورش از بین می‌رفت.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به امر آموزش تصریح کرد: آمریکا ۶.۵ درصد تولید ناخالص داخلی را برای امر آموزش در نظر گرفته است که این مهم موجب پیشی گرفتن این کشور از اروپایی‌ها در زمینه آموزش شده است.

وی در خصوص اهمیت پرورش محصل فعال و پویا بیان کرد: در کشورهای غربی امتحان مکتوب ندارد و تنها راه گزینش از طریق این سنجش‌ها است که فرد را پرسشگر تربیت می کند.

علوی ادامه داد: دانشجوی دکترای ما نتوانسته یک تقاضا برای مشکل خود بنویسد که مایه تاسف و تامل است و به طور حتم طرح سنجش تحصیلی می‌تواند بسیار کارآمدتر ظاهر شود.

وی با اشاره به مشکلات در نظام عالی و پایه عنوان کرد: وزارت علوم از دبیرستانی‌هایی که به دانشگاه می‌روند خرده می گیرد و آنها را ضعیف قلمداد می کند و وزارت آموزش و پرورش از فارغ التحصیلان معلمی خرده می‌گیرد و آنها را ضعیف در تدریس قلمداد می کند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس در پایان با اشاره به اینکه خیلی از فارغ التحصیلان ما در دنیای کار با مشکل جدی مواجه می‌شوند، یادآور شد: مهارت اندوزی بسیار مهم است، لذا اجرای این طرح می‌تواند توانایی افراد را شناسایی کند.

انتهای پیام

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال