نمایش نوار ابزار

طرح حمایت غذایی میان ۵۷ هزار خانوار مددجوی کرمانشاهی اجرا می‌‌‌‌‌شود

جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: طرح حمایت غذایی میان ۵۷ هزار خانوار مددجو در استان کرمانشاه اجرا می‌‌شود.

کیومرث رحمتی‌پور  اظهار داشت: طرح توزیع سبد کالا از ابتدای بهمن ماه همزمان با سراسر کشور از سوی دولت میان خانوار‌‌‌‌‌های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد استان کرمانشاه آغاز شده است و تا پایان امسال ادامه دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه افزود: تولیت اجرای مرحله دوم طرح حمایت غذایی اقشار کم درآمد همانند دوره‌‌‌های پیشین با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره آن دسته از خانوار‌‌‌‌‌های تحت حمایت کمیته امداد استان که کمک معیشت دریافت می‌کنند از سبد کالا نیز برخوردار می‌شوند، افزود: هم‌اکنون ۶۳ هزار و ۸۴۷ خانوار با جمعیتی نزدیک به ۱۳۹ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که از این تعداد نزدیک به ۵۷ هزار خانوار مددجو در استان به صورت ماهیانه کمک معیشت دریافت می‌کنند.

رحمتی‌پور گفت: در سبد کالای خانوار‌‌‌‌‌های مددجو یک نفره یک و نیم کیلوگرم مرغ، دو عدد کنسرو و چهار کیلوگرم برنج، خانوارهای دو تا چهار نفره سه کیلوگرم مرغ، چهار عدد کنسرو و هشت کیلوگرم برنج و خانوار‌های پنج نفره و بالاتر چهار و نیم کیلوگرم مرغ، ۱۲ کیلوگرم برنج و شش عدد کنسرو قرار دارد.

رحمتی‌پور اظهار کرد: مددجویان مشمول دریافت سبد کالا می‌توانند به فروشگاه‌‌‌‌ها و مراکز خرید طرف قرارداد همچون فروشگاه رفاه، اتکا، اسکاد، امکان، فرهنگیان، تعاون روستایی و تعاونی‌‌‌های مصرف محلی مراجعه و با ارائه کارت بانکی حساب یارانه سرپرست خانوار اقلام غذایی سبد کالای خود را دریافت کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نخستین مرحله طرح حمایت غذایی اقشار کم درآمد امسال در ماه مبارک رمضان اجرا شد، افزود: آن دسته از خانوار‌‌های معیشت بگیر تحت حمایتی که از طریق فروشگاه‌‌‌‌‌های از پیش تعیین شده موفق به دریافت سبد کالا نشده‌اند، جهت پیگیری و دریافت راهنمایی‌‌های لازم به دفاتر کمیته امداد در سطح استان مراجعه کنند.

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال