نمایش نوار ابزار

ششمین اقامتگاه بوم‌گردی استان کرمانشاه افتتاح شد

پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷

نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان روانسر و ششمین اقامتگاه بوم گردی استان کرمانشاه باحضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و استاندار کرمانشاه، امروز(۱۴ تیر) افتتاح شد.

به گزارش ایسنا ، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی سابات روانسر را یک آغاز خوب برای توسعه بوم گردی در شهرستان روانسر عنوان کرد.

وی افزود: طرح های بوم گردی باید به شکلی اجرا شوند که برای مردم روستا دارای صرفه اقتصادی باشند.

بازوند اظهار کرد: برای حمایت از کاشانه مسافر در روستاها به هر خانه که در این عرصه به فعالیت بپردازد مبلغ ۳۰ میلیون تومان وام با بهره مناسب پرداخت می شود.

وی گفت: دستگاه های خدمات رسان هم موظفند زیرساخت های آب، گاز، برق و آسفالت را برای روستاهای گردشگری مهیا کنند.

جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه بابیان اینکه اقامتگاه بوم گردی “سابات” در روستای کانی کُچگینه شهرستان روانسر اولین اقامتگاه بوم گردی این شهرستان است، اظهارکرد: اقامتگاه بوم گردی سابات در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع از فروردین امسال بصورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد:  طی چهار ماه گذشته پنج هزار گردشگر از این اقامتگاه بوم گردی بازدید کرده اند و ۷۴۰۰ نفر شب نیز اقامت داشته اند.

وی با بیان اینکه پنج میلیارد ریال برای راه اندازی این اقامتگاه صرف شده، گفت: اقامتگاه بوم گردی سابات در فاز اول ظرفیت پذیرش ۲۰۰ گردشگر را دارد و ۱۰نفر نیز اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است.

بالایی تاکید کرد: درحال حاضر پنج اقامتگاه بوم گردی دیگر در شهرستان روانسر درحال احداث، تکمیل و تجهیز است.

وی به مشکلاتی که در پرداخت تسهیلات به متقاضیان راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی وجود دارد اشاره کرد و گفت: بخش اعظم این مشکلات مربوط به تامین وثیقه توسط متقاضیان است که امیدواریم با تدابیری این مشکل برطرف شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه درحال حاضر ۱۵۰ متقاضی راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در سطح استان وجود دارد، یادآورشد: از آنجایی که بحث کیفیت اقامتگاه های بوم گردی را مورد تاکید قرار داده ایم، از این تعداد تاکنون ۳۳ نفر موفق به اخذ موافقت اصولی شده اند و ۱۰ پرونده را نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ارسال کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان فصل تابستان تعداد اقامتگاه های بوم گردی سطح استان را به ۱۵ واحد برسانیم.
 

انتهای پیام

لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال