نمایش نوار ابزار

شریعتمداری: تخصیص ۳۰۰ هزار میلیارد ریال برای رونق تولید و نوسازی صنعت

پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶پارسال ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۲۴ هزار واحد تولیدی که با ظرفیت پایین فعالیت داشته و یا تعطیل شده بودند، تخصیص داده شد و این تعداد واحد به چرخه تولید بازگشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا محمد شریعتمداری، عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح ۲ واحد تولیدی در شهرک صنعتی چناران در جمع خبرنگاران افزود: پارسال ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۲۴ هزار واحد تولیدی که با ظرفیت پایین فعالیت داشته و یا تعطیل شده بودند، تخصیص داده شد و این تعداد واحد به چرخه تولید بازگشتند.

وی بر تداوم این اقدامات در سال جاری تاکید کرد و گفت: پارسال استان خراسان رضوی از این اعتبارات هزار و ۱۲۳ میلیارد ریال سهم برد و شمار زیادی از واحدهای نیمه تمام تولیدی استان به بهره برداری رسید و علاوه بر آن ۲۱۵ پروانه تولید جدید نیز در استان صادر شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: البته در بسیاری از واحدهای تولید و صنعتی کشور همچنان ریزش وجود دارد به گونه ای که یا تولیداتشان بازار ندارد و یا با مشکل کمبود منابع مالی و سرمایه در گردش دست و پنجه نرم می کنند و نیازمند نوسازی صنعتی هستند.

شریعتمداری یکی از مهمترین نیازهای خراسان رضوی را تامین یارانه سود تسهیلات اعطایی عنوان کرد و گفت: امسال ۱۱۰ میلیارد ریال برای کاهش سود تسهیلات اعطایی به واحدهای صنعتی و تولید در اختیار استان قرار گرفته که موجب آسان سازی پرداخت سه هزار میلیارد ریال منابع به واحدهای صنعتی شده است.

وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی خراسان رضوی می توانند از این وام که نرخ سود تسهیلات اعطایی آن کمتر از ۱۳ درصد است، بهره مند شوند.

امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، ۲ کارخانه تولید حوله و لوله و پروفیل در شهرک صنعتی چناران به بهره برداری رسید.

چناران در ۴۵ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع است.لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال