نمایش نوار ابزار

سلام کرمانشاه – کیش و مات ماموران قلابی در بزرگراه +تصاویر

یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷


 

کیش و مات ماموران قلابی در بزرگراه +تصاویر

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵

کد مطلب: ۱۰۴۵۱۲

 

ماموران قلابی که با ربودن سه تبعه افغان قصد اخاذی از آن‌ها را داشتند، قبل از رسیدن به خواسته خود دستگیر شدند.

ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح جمعه ماموران کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان هنگام گشت زنی در بزرگراه شهید هاشمی، به یک خودروی پراید مشکوک شدند.

یکی از شماره‌های پلاک پراید، با برچسب تغییر کرده بود. ماموران به خودرو نزدیک شدند که سه سرنشین عقب پراید با مشاهده ماموران درخواست کمک کردند.

ماموران به راننده دستور ایست دادند که او با افزایش سرعت پراید از محل دور شد. در جریان تعقیب و گریز ماموران مجبور به شلیک تیرهوایی شدند که راننده سرانجام در کنار بزرگراه توقف کرد، اما همدستش که روی صندلی جلو نشسته بود، به صورت پیاده به سمت زمین‌های کشاورزی گریخت که سرباز کلانتری با تعقیب و شلیک تیرهوایی او را دستگیر کرد.

ماموران در بازرسی خودرو یک چراغ گردان آبی پیدا کردند. سه تبعه افغان هم با دستان دستبند خورده روی صندلی عقب بودند. آن‌ها در تحقیقات عنوان کردند، چهار مرد نیمه شب در صالح‌آباد سراغ ما آمده و خود را ماموران پلیس آگاهی معرفی کردند.

آن‌ها به دستان ما دستبند زده و اعلام کردند به خاطر ورود غیرقانونی به ایران باید همراه آن‌ها به کلانتری برویم. دو نفر از آن‌ها ما را سوار ماشین کرده و دو نفر دیگر خودروی پژو ۴۰۵ و ۱۱ میلیون تومان پول را از ما سرقت کردند.

مشخصات خودروی پژو ۴۰۵ در اختیار گشتی‌های پلیس قرار گرفت که پس از ساعتی مشخص شد، دو عضو این باند با اطلاع از دستگیری همدستان‌شان با سرقت ۱۱ میلیون تومان، خودرو را رها کرده‌اند.

سرهنگ امین محمدی، رئیس کلانتری ۱۶۸ سیزده‌آبان در این باره گفت: متهمان پس از تحقیقات مقدماتی تحویل پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران شدند.

کارت شناسایی بخواهید

رئیس کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان هشدار داد: هر فردی که تحت پوشش نیروی انتظامی به محل سکونت و کسب و کار شما مراجعه کرد، حتما از او کارت شناسایی بخواهید و مندرجات روی کارت را بخوانید و به خاطر بسپارید.

ماموران علاوه بر داشتن کارت شناسایی برای ورود به منزل شما می‌بایستی حکم ورود به منزل با مشخصات و نشانی منزل شما را داشته باشند و به شما ارائه کنند لذا به افرادی که تحت عنوان مامور یا صرفا با نشان دادن یک کارت قصد ورود به منزل شما را دارند اعتماد نکنید و مراتب را سریعا به تلفن ۱۱۰ اطلاع دهید.

سرهنگ امین محمدی افزود: همراه‌داشتن تجهیزات پلیسی مثل بیسیم یا چراغ گردان دلیلی بر مامور واقعی بودن افراد نیست و حتما از آن‌ها کارت شناسایی بخواهید.

 

مرجع : جام جم آنلاین

کلمات کليدی: ماموران قلابی ، اخاذی ، بزرگراه

 

لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال