نمایش نوار ابزار

سفیر پیشین فلسطین در مصر: ایران دشمن ما نیست

دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷


سفیر پیشین فلسطین در قاهره گفت که بزرگ‌ترین مصیبت کشورهای عربی این است که به جای رژیم صهیونیستی، ایران را دشمن بزرگ خود می‌دانند.

به گزارش ایسنا، برکات الفرا، سفیر پیشین فلسطین در مصر در گفت‌وگو با پایگاه خبری مصرالعربیه با بیان اینکه نباید ایران را دشمن خود بدانیم و دشمن ما اسرائیل است، در پاسخ به این ادعا که ایران در امور کشورهای عربی دخالت می‌کند، گفت: ایران دشمن ما نیست و فلسطین و یا عراق و یا سوریه را اشغال نکرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دخالت ایران در سوریه تجاوز نیست، گفت: ایران وارد سوریه شد تا به وسیله نیروهایش که در آنجا حضور دارند از آن دفاع کند اما آمریکا این مساله را نمی‌پذیرد.

سفیر پیشین فلسطین در پاسخ به این ادعا که ایران سه جزیره (تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی) را اشغال کرده است، گفت: این تنها یک جزیره است، ایران یک کشور را اشغال نکرده است و نباید با آن همانند اسرائیل رفتار کنیم.

وی ادامه داد: اموری وجود دارد که ما را به ایران متصل می‌کند، دینی وجود دارم به نام اسلام، پیامبرمان یکی است، قرآن ما یکی است، نماز ما یکی است، قبله ما یکی است و حج ما یکی است که همه این امور ما را به ایران نزدیک می‌کنند.

این دیپلمات سابق فلسطینی افزود: امور زیادی وجود دارد که با ایران در آنها اشتراک داریم اما بر سر هیچ چیزی با اسرائیل اشتراک نداریم زیرا آنها سرزمین مرا اشغال کردند سپس به آن اکتفا نکرده بلکه از نیل تا فرات به همه این سرزمین‌ها طمع دارند و این امر بدین معناست که آنها حتی صحرای سینا و جزئی از عراق، سوریه و اردن را اشغال کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال