نمایش نوار ابزار

ستاره ها – هشدار هواشناسی درباره سیلابی شدن رود‌ها

شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷


 

هشدار هواشناسی درباره سیلابی شدن رود‌ها

تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹

 

سازمان هواشناسی اعلام کرد امروز و فردا در مناطق وسیعی از کشور شاهد تشدید بارش، احتمال آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه‌ها خواهیم بود.

به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر: سازمان هواشناسی اعلام کرد امروز و فردا در مناطق وسیعی از کشور شاهد تشدید بارش، احتمال آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه‌ها خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از تشدید بارش، گاهی رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه ای، احتمال آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه‌ها خبر داد.

احد وظیفه افزود: امروز شنبه در جنوب و شرق کردستان، جنوب زنجان، همدان بویژه مناطق جنوبی، مرکزی، جنوب و شرق ایلام، لرستان، غرب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب و غرب چهار محال وبختیاری، شمال فارس، شرق کرمانشاه، دامنه‌های البرز در شمال قزوین، البرز، تهران و سمنان و بتدریج از اواخر وقت نیمه غربی خراسان رضوی و خراسان جنوبی و غرب یزد شاهد این وضعیت خواهیم بود.

وی تاکید کرد: فردا یکشنبه این وضعیت آب و هوایی به جنوب شرق کردستان، شرق کرمانشاه، شرق ایلام، جنوب زنجان، همدان، شمال لرستان، مرکزی، جنوب کهکیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال شرق تهران، غرب اصفهان، غرب یزد، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی خواهد رسید.

وظیفه هشدار داد: ویژگی سامانه‌های فصل بهار احتمال بسیار بالا برای وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق است که به سبب بارش شدید موقت در بازه زمان نسبتا کوتاه منجر به روان آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و از جمله در رودخانه‌های فصلی و دره‌های کوهستانی پرشیب و همچینن وقوع رعدوبرق بویژه در ارتفاعات می‌شود لذا توصیه می‌شود شهروندان عزیز ضمن رعایت نکات ایمنی در حد امکان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق یاد شده خودداری کنند.

 

 

 

 

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال