رازهای حرفه ای ها در بهینه سازی موتورهای جستجو

سئو
برای بازاریابی وب سایت خود، باید در مورد بهینه سازی موتور جستجو یا SEO اطلاعاتی داشته باشید. هدف شما این است که در صفحه اول صفحات نتایج موتور جستجو رتبه اول را بدست آورید و بدون دانستن این نکات در مورد انجام سئو سایت خود نمی توانید این کار را انجام دهید. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در URL، وب سایت خود را برای حداکثر رتبه بندی موتور جستجو تنظیم کنید. موتورهای جستجو برای عبارات استفاده شده در URL اهمیت زیادی قائل می شوند، تا زمانی که آن کلمات کلیدی در جای دیگری از صفحه شما ظاهر شوند. حتی اگر نمی توانید نام دامنه استفاده شده برای سایت خود را کنترل کنید، نام صفحات شما باید به عهده شما باشد.
برای موفقیت در بهینه سازی موتورهای جستجو، باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را هوشمندانه انتخاب کنید. اگر برای یک کلمه کلیدی خاص رقابت زیادی دارید، سعی کنید در یک کلمه کلیدی کمتر رقابتی اما مشابه تخصص داشته باشید. می توانید از کششی که در آن صفحه به دست می آورید، برای پشتیبانی از صفحات دیگر خود با کلمات کلیدی رایج تر استفاده کنید. با استفاده از گوگل برای سایت جستجو کنید. با انجام این کار می توانید ببینید که کدام صفحات وب سایت شما ایندکس می شوند و آیا آن صفحات به گونه ای ارائه می شوند که باعث بازدید جستجوگران از سایت شما شود. سپس می توانید بهینه سازی موتورهای جستجو را در صفحات وب سایت خود که ایندکس نشده اند انجام دهید. موتورهای جستجو هر ویدئویی را در وب سایت شما با قرار دادن کلمات کلیدی در عناوین، برچسب ها و توضیحات ویدیو بهینه می کنند. دومین موتور جستجوی بزرگ جهان یوتیوب است و برای برخی از کلمات کلیدی گوگل ویدیوهای یوتیوب را در صفحه اول نتایج جستجو فهرست می کند. بنابراین، منطقی است که از تکنیک های سئو در تمام ویدیوهای وب سایت خود استفاده کنید.
کسب و کارها روز به روز بیشتر از ارزش بهینه سازی موتورهای جستجو و ارزش به حداکثر رساندن ترافیک وب سایت خود آگاه می شوند. یکی از نکاتی که ممکن است برای شما مفید باشد این است که مطمئن شوید وب سایت شما یکی از سایت های برتر در منطقه خاص است. محتوا باید منحصر به فرد باشد و ارزش ارائه دهد، بنابراین ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت کند. با انجام این کار، کسب و کار شما همچنان به رشد و رونق خود ادامه می دهد زیرا مصرف کنندگان بیشتری به دنبال وب سایت شما هستند. اگر صفحه شما در حال تغییر بهینه سازی موتورهای جستجو است، احتمالاً سعی خواهید کرد کلمات کلیدی خود را بیشتر در متن خود بگنجانید. با این حال، شما باید متن خود را طبیعی و خوانا نگه دارید. اگر درج کلمات کلیدی سبک نوشتاری شما را مختل کند، متن سایت را غیرحرفه‌ای جلوه می‌دهد. وقتی تعداد کلمات کلیدی را در محتوای سایت افزایش می دهید، وقت بگذارید و خلاق باشید. هنگام کدنویسی یک سایت برای بهینه سازی حضور آن در موتور جستجو، فایل های CSS و جاوا اسکریپت خود را در یک پوشه خارجی نگه دارید. این کمک می کند تا کد منبع برای صفحات جداگانه از بین برود و صفحات را کوچکتر کرده و مدیریت آنها را آسان تر کند. همچنین تضمین می کند که هر گونه خطا در کد CSS شما با توانایی موتور جستجو برای فهرست کردن صفحات شما تداخل نخواهد داشت.
وب سایت های محبوب را مطالعه کنید تا ببینید از چه تکنیک هایی برای بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو استفاده می کنند. آنها احتمالاً ویژگی ها یا منابع خاصی را ارائه می دهند که آنها را از سایر سایت ها متمایز می کند. آنها به احتمال زیاد یک سیستم ناوبری پیچیده دارند. برخی از ایده های آنها را در سایت خود تکرار کنید تا در مقابل رقبای شما قابل اجرا باشد. انواع مختلفی از متا تگ وجود دارد، از جمله یکی برای کلمات کلیدی – اما وب مسترهای به روز به ندرت از آن استفاده می کنند. اگرچه کلمات کلیدی قلب هر تلاش برای بهینه سازی موتورهای جستجو هستند، متا تگ کلمه کلیدی به قدری با سوء استفاده شبه هرزنامه ها از بین رفته است که امروزه موتورهای جستجو کاملاً آن را نادیده می گیرند. زمان را برای بسته بندی برچسب کلمه کلیدی تلف نکنید. تمرکز بر حوزه های مهم تر
اگر می‌خواهید وقتی کسی موضوع شما را جستجو می‌کند، سایت شما در بالای نتایج جستجو قرار گیرد، باید سایتی ایجاد کنید که واقعا عالی باشد. اگر سایت عالی ندارید، هیچ تاکتیکی شما را به اوج نمی‌رساند. یک جعبه پیشنهاد در وب سایت خود قرار دهید تا بازدیدکنندگان به شما اطلاع دهند که برای افزایش ترافیک سایت خود چه کاری باید انجام دهید. اگر از پیشنهادهای ارائه شده استفاده می کنید، باید به شخصی که ایده آن بود اعتبار دهید و نوعی هدیه رایگان به او ارائه دهید. هنگامی که برای اولین بار سایت خود را ایجاد می کنید، باید به سایتی که قبلاً توسط گوگل معتبر است، پیوند دهید. درخواست از طریق فرآیند ارسال عادی Goggle می‌تواند زمان بسیار زیادی طول بکشد. پیوند دادن به یک سایت از قبل شناخته شده راهی عالی برای انتقال سایت خود به صفحه نتایج و شروع سریع به دریافت ترافیک است.
هر صفحه در یک وب سایت این فرصت را برای مشتری یا یک ربات موتور جستجو فراهم می کند تا وب سایت شما را پیدا کند و صفحات شما را بخواند. وقتی وبلاگی را به وب سایت خود اضافه می کنید، فرصت های جدیدی را برای یافتن سایت خود باز می کنید. وبلاگ شما می تواند جنبه های بسیار کوچکی از جایگاه شما را مورد بحث قرار دهد که برای گروه هدف شما جذاب است. به همین دلیل است که افزودن یک وبلاگ یک عمل سئو خوب است. وب سایت خود را با محتوا و تبلیغات مرتبط پر کنید تا به ایجاد ترافیک مناسب کمک کنید. موتورهای جستجو وب سایت شما را با استفاده از کلمات کلیدی و متا تگ ها بیرون می کشند. بهترین راه برای بالا بردن رتبه سایت خود پر کردن آن با مقالات، اطلاعات، ویدئوها و کلمات کلیدی است که مربوط به محصول یا خدماتی است که می فروشید.
استفاده از افعال توصیفی در متن خود در کنار کلمات کلیدی، جستجوهایی را که از کلمات مشابهی استفاده می کنند جذب می کند. “توله سگ مخمل خواب دار نرم” بسیار خاص است، به این معنی که سایت شما بسیار راحت تر از سایر سایت هایی که در بهینه سازی موتور جستجوی خود جزئیات چندانی ندارند، در بالای نتایج قرار می گیرد. این نکات را جدی بگیرید. سئوی روزانه سایت خود را انجام دهید و تماشا کنید که شروع به پریدن از روی سایت های دیگر در سفر خود به سمت بالا می کند. بدون استفاده منظم از بهینه سازی موتور جستجوی لازم، نمی توانید به رتبه ای که می خواهید برسید، اما اگر آن را در اولویت روزانه قرار دهید، از موفقیت زیادی برخوردار خواهید شد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *