نمایش نوار ابزار

دکتر نوبخت:از دستاوردهای بزرگ دولت وابستگی و پیوستگی آن با حوزه علمیه است

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این دیدار ، ملاقات مسئولان با مراجع عظام تقلید را حرکتی نمادین دانست و گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ دولت در کنار سایر منابع و ابزارهایی که برای توسعه کشور دارد وابستگی و پیوستگی آن با حوزه علمیه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،محمد باقر نوبخت در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در قم  ، دکتر روحانی را فرزند حوزه علمیه دانست و ادامه داد: توجه و آگاهی دکتر روحانی از ظرفیت بزرگ حوزه علمیه برای دولت موقعیت ممتازی فراهم کرده است به همین دلیل رابطه دولت با مراجع تقلید نزدیک است.

وی با اشاره به زلزله غرب کشور گفت: در این زمین لرزه خسارت های جانی غیرقابل جبران و خسارات مالی فراوان به مرزنشینان قهرمان وارد شده که تمام همت دولت کاهش آلام بازماندگان و حادثه دیدگان است.

نوبخت بیان کرد: با توجه به نزدیک بودن فصل سرما، اسکان سریع زلزله زدگان اولویت تمام مجموعه کشور است.

وی ادامه داد: با وجود مواجه بودن دولت با محدودیت منابع به دنبال ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای امسال و سال آینده هستیم که تحقق این امر نیازمند بودجه ریزی دقیق است به همین دلیل در تدوین بودجه سال ۹۷ تحول های اساسی صورت گرفته است.

رئیس سازمان برنامه وبودجه تاکید کرد: پیش نویس بودجه ۹۷ هم اکنون در حال بررسی در دولت است و امیدواریم قبل از ۱۵ آذر به مجلس جهت بررسی ارسال شود.

نوبخت درادامه شرایط منطقه را ویژه دانست و گفت: حضور ایران در سوریه و عراق برای کمک به مسلمانان مظلوم این ۲ کشور، تصمیم درست و سنجیده ای بود که درعراق نتیجه داد و گروه جعلی داعش با کمک مستشاری ایران از عراق عقب رانده شد و با همکاری روسیه و اخیرا ترکیه، دست برتر در تحولات سوریه نیز با مردم سوریه است.

وی تاکید کرد: امروز دنیا به حقانیت موضع ایران در عراق و سوریه معترف است و این امر مطلوب دولت های بزرگ و زورگوی خارجی نیست به همین دلیل تلاش کردند تا اختلافات بین ایران و عربستان تشدید شود.

وی با بیان اینکه عربستان در یمن دست به جنایت علیه بشریت زده است گفت: دست حکام عربستان به خون مردم مظلوم و کودکان یمن آغشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز به منظور زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و دیدار با مراجع عظام تقلید به قم سفر کرد. لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال