نمایش نوار ابزار

دستگاه های کارتخوان در پمپ بنزین ها برقرار است

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶


رئیس سندیکای جایگاه داران سوخت با بیان اینکه دستگاه های کارتخوان در پمپ بنزین ها برقرار هستند و مشکلی در پرداخت وجود ندارد، گفت: با توجه به خودداری بانک ملت به عمل به تعهدات خود، تصمیم گرفته ایم که کارتخوان های این بانک را جمع آوری کنیم.

بیژن حاج محمدرضا امروز (شنبه) در گفت و گو با ایرنا درباره جمع آوری کارتخوان ها در پمپ بنزین ها و اقدام به دریافت نقدی وجوه مردم، اظهار داشت: ما مشکلی با بانک ملت بابت اجرای تعهداتش داریم؛ بر اساس قراردادی که با بانک ملت داشته ایم، قرار بود پرداخت ها از طریق طرح «کیف پول» این بانک انجام شود، اما متاسفانه به تعهدات خود عمل نکرده است.

رئیس سندیکای جایگاه داران سوخت با بیان اینکه براساس قرارداد ۱۲ هزار میلیارد تومان از سال ۸۶ تاکنون از بانک ملت طلب داریم، افزود: قرار بود که بانک ملت بابت هر تراکنش «۲۰ ریال» به پمپ بنزین ها پرداخت کند، اما به جز چند ماه اول، از عمل به تعهد خود، خودداری کرده است.

وی ادامه داد: همچنین بانک ملت، گاهی اوقات مبالغی که در پمپ بنزین ها پرداخت می شود را با یک هفته و یا ۱۰ روز تاخیر به ما پرداخت می کند.

رئیس سندیکای جایگاه داران سوخت تصریح کرد: استفاده از کارتخوان های سایر بانک ها به طور عادی ادامه می یابد و مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، در روزهای اخیر تصویری از برخی جایگاه های سوخت در رسانه ها منتشر شد که نوشته شده بود به دلیل ۲۴ ساعته شدن تسویه حساب ها در شاپرک، از ارایه خدمات کارتخوان خودداری می شود و مردم باید خرید بنزین را به صورت نقدی انجام دهند.

همچنین برخی رسانه ها امروز اعلام کردند که سندیکای جایگاه داران سوخت به علت بدهی بانک ها به پمپ بنزین ها، قصد دارند که کارتخوان ها را از پمپ بنزین ها جمع آوری کرده و هزینه سوخت را تنها به صورت نقدی دریافت کنند.

جایگاه های سوخت روزانه به طور میانگین ۷۲ تا ۷۴ میلیون لیتر بنزین در سطح کشور توزیع می کنند.

هم اکنون بیش از سه هزار جایگاه عرضه بنزین و ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه سی.ان.جی مشغول عرضه سوخت در کشور هستند.لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال