نمایش نوار ابزار

دستاوردهای انقلاب در همه حوزه ها محسوس و چشمگیر است

پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی داشته است که این دستاوردها در همه حوزه ها محسوس و چشمگیر هستند.

 حسینعلی امیری روز پنجشنبه در بدو ورود به استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در حوزه های علمی، فرهنگی، سیاسی، دفاعی و اقتصادی دستاوردهای چشم گیری برای کشور حاصل شده که هیچ کدام قابل انکار نیستند.

معاون امور مجلس رییس جمهوری با اشاره به خدمات رسانی نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران به دوردست ترین مناطق کشور، گفت: در حوزه عدالت و توزیع ثروت نیز دستاوردهای انقلاب بسیار محسوس بوده است به گونه ای که با ارایه خدمات مختلف، امروز چهره شهرها و روستاهای کشور به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست.

امیری اظهار کرد: در حوزه رفاه اجتماعی نیز دستاوردهای انقلاب اسلامی چشمگیر و شاخص بوده است که به عنوان نمونه باید به بیمه سلامت اشاره کنیم.

*دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین

معاون امور مجلس رییس جمهور پس از ورود به قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار و گفت و گو کرد. وی در این دیدار گفت: بازگویی دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه حوزه ها بویژه در ایامی چون دهه مبارک فجر توسط مسئولان ضروری است.

حسینعلی امیری با بیان اینکه دولت تاکید زیادی دارد تا از رهمنودهای شخصیت ها و بزرگان هر استان بهره مند شود، افزود: رییس جمهوری بر دیدار مسئولان دولتی با بزرگان استان ها و شنیدن نقطه نظرها و ایده های آنان به ویژه در ایام الله دهه فجر تاکید دارد.

وی اضافه کرد: دولت از وضعیت همه استان ها ارزیابی دارد و سیستم های مختلفی روند توسعه استان ها، ظرفیت مدیران و عملکرد آنان را رصد می کنند و این موارد به تناسب اهمیت در سطوح دولت به بحث گذاشته می شوند.

معاون امور مجلس رییس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین از ظرفیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد و در دولت یازدهم از توسعه مناسبی بهره مند شده است.

دکتر امیری با تاکید بر لزوم شتاب بخشیدن به توسعه قزوین، ادامه داد: با توجه به ظرفیت های فراوان اقتصادی و مردم خوب و پرتلاش قزوین و تعامل استاندار و مدیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با بهره گیری آنان از رهنمودهای نماینده ولی فقیه، بستر توسعه هرچه بیشتر این استان به خوبی فراهم است.

وی ادامه داد: این ظرفیت ها را از جمله برخورداری از نمایندگان پرتلاش و پیگیر در مجلس برای حل مسایل و مشکلات مردم را برای استان قزوین باید یک سرمایه بزرگ دانست.

معاون امور مجلس رییس جمهوری افزود: با وجود تعامل بسیار خوب میان مدیران و نمایندگان و دستگاه قضا در استان و مردم متدین، فضای همدلی واتحاد خوبی در قزوین حکفرما است که امیدواریم این سرمایه با رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان بیشتر شود.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نیز در این دیدار با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: در رژیم ستم شاهی فضای بسیار وحشتناک،امنیتی ومخوفی وجود داشت و کشور به بیگانه وابسته بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی استقلال،آزادی و آرامش و امنیت در کشور حکمفرماست و باید شکرگزار درگاه الهی باشیم.

آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: باید امانت انقلاب را حفظ کرده و به صاحب اصلی آن که امام زمان (عج) است، بسپاریم.

وی با تاکید براینکه باید از رفاه طلبی و دنیا طلبی پرهیز کنیم، افزود: مشاهده اینکه افرادی در کاخ ها زندگی می کنند برای مردم آزاردهنده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اشرافی گری و دنیا طلبی در بین مسئولان بسیار خطرناک است و خطر این مفسده برابر با یک زلزله ۱۰ ریشتری است که باید مراقب آن بود و به طور جدی از آن پرهیز کرد.

امام جمعه قزوین با تاکید بر تلاش مسئولان برای توسعه عدالت در جامعه، گفت: درخواست عمده توده های مردم عدالت است و اگر به آن توجه نشود موجب ایجاد نارضایتی و ناامنی در جامعه خواهد شد.

آیت الله عابدینی افزود: مبارزه با مفاسد مختلف از جمله موضوع زمین خواری ها کاملا توسط مردم رصد می شود و باید با متخلفان با جدیت برخورد شود.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی دولت برای استفاده از فرصت های موجود در هر استان و بهره مندی از ظرفیت نیروهای شایسته و توانمند، افزود: قزوین نیروهای تحصیلکرده زیاد و زمین های کشاورزی مناسبی دارد و باید با مدیریت مطلوب از این استعدادها به شکل بهتری استفاده شود.

امام جمعه قزوین با تاکید بر تلاش بیشتر برای حل مشکل بحران آب در کشور و استان قزوین، ادامه داد: ما کمبود آب نداریم اما از آن بد استفاده می کنیم و باید حتما با نگاه صحیح و بهینه در این زمینه اقدام به بهره برداری کنیم.

وی افزود: فرصت های کشاورزی،صنعتی،گردشگری و ظرفیت های روستایی استان قزوین باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند تا در زمینه اشتغالزایی جوانان افق های جدیدی گشوده شود.

حضور در نشست شورای اداری، شرکت در گردهمایی گرامیداشت حماسه ۱۹ بهمن مردم تاکستان و حضور در جشن انقلاب و شرکت در آیین بهره برداری از یک طرح صنعتی از دیگر برنامه های سفر یکروزه  معاون پارلمانی رئیس جمهور به استان قزوین است.لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال