نمایش نوار ابزار

جزییات برگزاری نخستین نمایشگاه گاز در تهران

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷


اولین نمایشگاه صنعت گاز ایران در ۱۲ گروه تخصصی که کل زنجیره ارزش صنعت گاز را شامل می‌شود برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد حسن گرائی، مدیر بخش داخلی نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران (IRGS ۲۰۱۸) با بیان اینکه ضرورت برگزاری نمایشگاه صنعت گاز از دو منظر جایگاه ایران در انرژی دنیا و الزامات و استانداردهای صنعت نمایشگاهی قابل تامل و بررسی است، گفت: جایگاه ایران در انرژی جهان، ضرورت تعریف و برپایی رویدادهای کاملا تخصصی این حوزه راهبردی را دو چندان می کند و صنعت گاز به دلیل رتبه برتر ایران در ذخایر تثبیت شده گاز جهان، برنامه‌های راهبردی کشور در برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه این بخش از صنعت در کشور، دارای اولویت خاص برای میزبانی تهران از این نمایشگاه است.

وی افزود: در صنعت نمایشگاهی دنیا تعریف نمایشگاه تخصصی برای موضوعات مختلف صنعتی، بازرگانی، خدماتی و غیره اعم از کلان و خرد، یک امر کاملا طبیعی است و بررسی تقویم نمایشگاهی کشورها و تقویم نمایشگاهی ایران نیز موید این موضوع است. در ایران برای بسیاری از فعالیت‌های صنعتی، نمایشگاه‌های تخصصی مجزا تعریف و علاوه بر برگزاری در تهران در سایر مراکز نمایشگاهی استان‌ها نیز در سطح مطلوبی برگزار می‌شوند.

مدیر بخش داخلی نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران با اشاره به جایگاه صنعت گاز در ایران و توان صنعتی کشورمان در این زمینه، تصریح کرد: شرایط ایران در این زمینه به گونه‌ای است که هیچ یک از کشورهای صاحب گاز منطقه و خلیج فارس از این قابلیت برخوردار نبوده و تنها کشور روسیه با قابلیت‌های مشابه کشورمان، بیش از دو دهه برگزاری نمایشگاه تخصصی گاز را در برنامه نمایشگاهی خود قرار داده است. برای برپایی هر چه بهتر این مهم، از حمایت، پشتیبانی و راهنمایی تمام دستگاه‌های مرتبط دولتی و تعامل با انجمن ها، سازمان و تشکل‌های تخصصی و دانشگاه‌ها و غیره استفاده خواهد شد.

گرائی افزود: نمایشگاه در ۱۲ گروه تخصصی که کل زنجیره ارزش صنعت گاز را شامل می‌شوند، برگزار خواهد شد و در تعیین گروه‌های کالایی و خدماتی نمایشگاه نیز تلاش شده تا زمینه بروز توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در کنار صاحبان نام خارجی در این عرصه فراهم آید. این رویداد در فضایی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع و پیش بینی حضور بیش از ۳۰۰ مشارکت کننده داخلی و خارجی برپا می‌شود.

طبق اعلام ستاد خبری نمایشگاه بین المللی گاز، این نمایشگاه با موافقت سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارتخانه ها و سازمان‌های مرتبط در تاریخ ۱۰ تا ۱۳ شهریور ماه در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب برپا می شود. همچنین مدارک و مستندات این رویداد از طریق سایت gasshow.ir قابل مشاهده و در دسترس است.

انتهای پیاملینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال