نمایش نوار ابزار

تسهیل روابط مالی، مهمترین محور مذاکره هیات ایرانی با مقامات گرجستان بود

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که برای شرکت در اجلاس روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان به تفلیس سفر کرده است ، گفت: تسهیل روابط مالی به عنوان زیر ساخت ارتباطات اقتصادی مهمترین محور مذاکره هیات ایرانی با مقامات گرجستان بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، علی ربیعی عصر روز دوشنبه پس از دیدار با گیورگی گاخاریا، وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان و به اتفاق این مقام گرجستان در جمع خبرنگاران ، افزود: در این دیدار مذاکرات توسعه روابط دو کشور در حوزه های اقتصادی مختلف را بررسی کردیم .

وی توسعه همکاری ایران و گرجستان در حوزه حمل و نقل ، ایجاد کریدورهای جدید از جمله از خلیج فارس به دریای سیاه از طریق خاک دو کشور را از موضوعات موردمذاکره این دیدار عنوان کرد

به گفته وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی کشورمان انتقال گاز طبیعی به گرجستان ،احداث یک کارخانه پتروشیمی در یکی از بنادر گرجستان از سوی بخش خصوصی ایران ، کشتی فراسرزمینی ، اجرای پروژه های تکمیلی با برند مشترک در حوزه های صنعتی از محورهای دیگر این مذاکرات بود .

علی ربیعی در راس یک هیات تجاری برای شرکت در ششمین کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و گرجستان به تفلیس سفر کرده است و در این دیدار ، سید جواد قوام شهیدی سفیر ایران در گرجستان و سید حسن هفده تن معاون وزیر در امور بین الملل وی را همراهی می کنند.

دیدار امروز وزیران دو کشور پس از نشست کارشناسان نشست کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و گرجستان که صبح امروز برگزار شد انجام می گیرد. نشست روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان با حضور مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی دو کشور فردا برپا می شود.

گاخاریا وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان نیز در این نشست خبری گفت : گرجستان می تواند ایران را به بازارهای اروپایی نزدیک کند، ایران نیز مسیری برای دستیابی گرجستان به بازار ۳۰۰ میلیون نفری منطقه است .

وی افزود: دیدار امروز با وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ایران آغاز کارهایی ست که دو کشور در آینده انجام خواهند داد.

وی با اشاره به برگزاری ششمین اجلاس روسای کمیسیون مشترک اقتصادی گرجستان و ایران در تفلیس ، آن را گامی دیگر در توسعه روابط اقتصادی دو کشور عنوان کرد و گفت : در این اجلاس چشم انداز همکاری اقتصادی ایران و گرجستان در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

ربیعی عصر امروز با دیمیتری کومسیشویلی وزیر دارایی وگیورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال