نمایش نوار ابزار

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز شنبه

یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶“چه‌کسی مسوول گوشی‌های سرقتی است؟”،”بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت‌ها”،”بحث اصلی در جلسه آینده اوپک مدت زمان تعهد خواهد بود نه تمدید”،””جمعه سیاه حراج” در ایران/ مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟”،”افزایش قیمت نان فعلا منتفی شد”،”پرداخت ۳۶۰۰ میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت طی ۱۰ سال”،”روال متفاوت دلار دولتی!”،”سقف شکنی شاخص کل بورس به رهبری فلزات اساسی” و “نیروگاه‌های برق‌آبی در مسیر توسعه” از مهمترین عناوین اخبار و گزارش‌های امروز اداره اقتصادی است.

به گزارش ایسنا، خلاصه مهم‌ترین اخبار اقتصادی امروز – شنبه۴ آذر ماه – در زیر آورده شده است که با کلیک بر روی تیتر هر خبر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

چه‌کسی مسوول گوشی‌های سرقتی است؟

اگرچه خرید گوشی‌های دست‌دوم در بازار رایج است، اما از آنجایی که تضمینی نیست که این گوشی‌ها مسروقی نباشند، این خریداران هستند که باید دقت کنند تا گرفتار مشکل نشوند.

بازار مسکن در جنوب پایتخت+ قیمت‌ها

بیشترین تعداد معاملات مسکن در مناطق جنوبی شهر تهران مربوط به منطقه ۱۴ می شود که معمولا حدود شش درصد از کل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص می دهد.

بحث اصلی در جلسه آینده اوپک مدت زمان تعهد خواهد بود نه تمدید

مشاور موسسه بین‌المللی مطالعات انرژی با اشاره به جلسه هفته آینده اعضای اوپک وغیراوپک،گفت: اوضاع فعلی نشان می‌دهد که احتمال تمدید کاهش تولید وجود دارد و به نظر من موضوع اصلی در مورد مدت زمان تمدید است.

“جمعه سیاه حراج” در ایران/ مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟

همه‌ساله آخرین جمعه ماه نوامبر و روز پس از جشن شکرگزاری در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به “جمعه سیاه حراج” یا “بلک فرایدی” معروف شده و بزرگ‌ترین حراجی‌های دنیا در این روز اتفاق می‌افتد؛ بدین ترتیب برندهای مختلف تخفیف‌های آنچنانی داده و حتی تا ۷۰ درصد قیمت‌های خود را پایین می‌آورند در میان چند سالی است تهرانی‌ها هم تابع این روند شده‌اند.

افزایش قیمت نان فعلا منتفی شد

در حالیکه قرار بود از امروز (چهارم آذر) انواع نان در تهران و از دوشنبه (ششم آذر) در استان‌ها با افزایش قیمت ۱۵ درصدی همراه باشد، با دستور رییس‌جمهور، این تصمیم منتفی شد.

پرداخت ۳۶۰۰ میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت طی ۱۰ سال

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اعلام کرد که این شرکت از سال ۱۳۸۵ تا کنون ۳۶۰۰ میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت به سازمان خصوصی سازی پرداخت کرده است. او همچنین با بیان اینکه الزاما باید محصولات فولاد مبارکه از طریق بورس عرضه شود گفت که این شرکت برنامه دارد که سهام فولاد اکسین را خریداری کتد.

روال متفاوت دلار دولتی!

دلار مبادله‌ای که طی ماههای اخیرا سرعت رشدی کاملا متفاوت از روال چند ساله خود را تجربه کرده بود حدود ۱۰ روز است که فقط در حد ریال نوسان دارد.

سقف شکنی شاخص کل بورس به رهبری فلزات اساسی

در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل توانست تا نیمه کانال۹۰ هزار واحدی بالا رود. روند قیمت‌ها در گروه فلزات اساسی و نفتی عمدتا افزایشی بود.

نیروگاه‌های برق‌آبی در مسیر توسعه

براساس طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۴۲۰ مگاوات ظرفیت جدید اعلام شده که تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری می شود و بر اساس همین برنامه تا پایان سال واحدهای دو و سه نیروگاه داریان وارد مدار خواهد شد.

انتهای پیاملینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال