نمایش نوار ابزار

بزرگداشت ناصر چشم آذر در اصفهان برگزار شد

دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷


به گزارش ایرنا، این مراسم در سومین روز برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با حضور خانواده مرحوم چشم آذر و جمعی از شرکت کنندگان در جشنواره و علاقه مندان به هنر موسیقی و سینما در سینما فلسطین اصفهان برگزار شد.
همسر مرحوم ناصر چشم آذر در این مراسم بااشاره به جایگاه هنری این هنرمند فقید در موسیقی سینمای ایران به خصوص سینمای کودک گفت: ساخت موسیقی فیلم های خواهران غریب، قصه های مجید، شب ‌های تهران و موسیقی باران عشق، از برترین آثار به جا مانده از این موسیقی دان هستند که در نوع خود بی نظیرند.
‘ شیرین احمدلو ‘ بااشاره به موسیقی متن سریال قصه های مجید گفت: موسیقی متن این سریال را زنده یاد ‘ ناصر چشم آذر ‘ ساخت و تاکنون سازنده این اثر بدون نام باقی مانده بود.
وی با بیان اینکه نام مرحوم ‘ چشم آذر ‘ در تیتراژ این سریال گنجانده نشد از بیان دلایل این تصمیم خودداری کرد.
همسر مرحوم چشم آذر اظهارداشت: حضور پر رنگ این هنرمند فقید، لحجه شیرین مجید بازیگر اصلی این فیلم و بازیگری پروین دخت یزدانیان در نقش ‘ بی بی ‘ به موسیقی چشم آذر در سریال قصه های مجید جان و معنا بخشید.
وی افزود: این هنرمند موسیقی عاشقانه و هنرمندان زندگی کرد و عاشقانه کودکان و نوجوان را دوست داشت.
همچنین دختر این هنرمند فقید نیز گفت: پدرم در آثار خود از طبیعت الهام گرفته و همیشه بخشی از هنر بود.
‘ شاهد احمدلو ‘ کارگردان سینما نیز با اشاره به اینکه سینمای ایران به چشم آذر مدیون است گفت: این آهنگساز همیشه از برترین ها بود و در موسیقی کودکان و نوجوان تحولی شگرف ایجاد کرد.
وی گفت: همه فیلم هایی که ساختم را این هنرمند فقید با روح لطیف و عرفانی خود آهنگسازی کرد و حساسیت لازم را در این زمینه داشت.
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم توسط دبیر جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان و هنرمندان و کارشناسان عرصه سینمای ایران از خانواده ناصر چشم آذر تقدیر شد.
مرحوم ناصر چشم آذر از پیشگامان سازهای الکترونیک در ایران بود و «باران عشق» یکی از آثار معروف اوست.
وی از سال ۱۳۶۳ با ساخت موسیقی متن فیلم «تاراج» به کارگردانی ایرج قادری فعالیت خود را در زمینه موسیقی فیلم آغازکرد.
« تو برقص »، « شکوفه‌ های ایران »، «خواهران غریب»، « شب‌ های تهران» ، «طلوع»، «باران عشق»، سه آلبوم «باران شادی» از جمله آثار وی است که روانه بازار موسیقی شده اند.
۸۱۱۴ / ۲۰۹۳

انتهای پیام /*

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال