با این پیشنهادات و نکات به بهینه سازی موتورهای جستجو مسلط شوید

در دنیای اینترنت، اگر مردم از سایت شما بازدید نکنند، شما هیچکس نیستید. اگر مردم هنگام جستجوی اینترنتی خود سایت شما را پیدا نمی کنند، مثل این است که شما اصلاً زحمت ایجاد یک وب سایت را هم به خود نداده اید. یکی از راه های جلوگیری از این دام استفاده از سئو یا بهینه سازی موتور جستجو است. در اینجا چند راه برای اعمال سئو در سایت شما وجود دارد. اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، از یک قالب از پیش ساخته شده برای یک سیستم وبلاگ نویسی مانند وردپرس استفاده کنید. این قالب ها حرفه ای بودن را به سایت شما اضافه می کند که با محتوای خوب می تواند بک لینک های ساخته شده توسط انسان را جذب کند. به ویژه وردپرس دارای پلاگین هایی است که کارهای مفید مرتبط با سئو مانند تولید خودکار نقشه سایت برای سایت شما در صورت تقاضا انجام می دهد. مطمئن شوید که مطالب را در وب سایت یا وبلاگ خود هر روز به روز کنید. مردم اخبار تازه و ایده های تازه می خواهند. آنها هنگام استفاده از موتور جستجو به دنبال این خواهند بود. وب سایت خود را روزانه به روز کنید تا میزان ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید که بهینه سازی موتورهای جستجو را افزایش می دهد.

 

برای دریافت ترافیک موتورهای جستجو از تصاویر خود، از تگ ALT استفاده کنید. تگ ALT به شما امکان می دهد متنی را به توضیحات تصویر اضافه کنید، به این معنی که تصویر شما می تواند به طور مناسب توسط موتورهای جستجو ایندکس شود. رتبه بالا در جستجوی تصاویر گوگل کاربران بسیاری را به سمت سایت شما می کشاند و تگ ALT بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. برای افزایش شانس کاربران برای یافتن سایت شما از طریق کلمات کلیدی، تراکم کلمات کلیدی خود را کامل کنید. اگر از یک کلمه کلیدی به طور مکرر استفاده می کنید، موتورهای جستجو آن را نادیده می گیرند و عدم استفاده از آن به اندازه کافی تشخیص آن را برای موتور جستجو دشوارتر می کند. تراکم کلمات کلیدی در حدود سه تا پنج درصد برای موتورهای جستجو بهینه است و نتایج بسیار بهتری به شما خواهد داد. با اصلاح دقیق و دقیق محتوای وب سایت و برچسب های صفحه، مدیران وب سایت می توانند موقعیت وب سایت خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو تا حد زیادی افزایش دهند. با این حال، مهم است که آنها این موقعیت های مطلوب را کسب کنند. سایتی که در صفحات نتایج رتبه بالایی دارد، ترافیک زیادی دریافت می کند – اما اگر محتوای آن پایین تر از حد مجاز باشد، هیچ یک از آن را حفظ نخواهد کرد. محتوا پادشاه است.

 

بهبود عملکرد برای مشتریان خود در وب سایت برای شما ضروری است. برای این کار می توانید یک کادر جستجو در گوشه سمت راست بالای صفحه خود قرار دهید. این به بازدیدکنندگان شما این امکان را می دهد که دقیقاً آنچه را که می خواهند با یک کلیک ماوس پیدا کنند. همیشه باید از عبارات کلیدی خود در تگ عنوان HTML خود استفاده کنید. تگ عنوان وزن اصلی در طول جستجو با استفاده از موتور جستجو است. اگر شما به جای خواننده بودید، احتمالاً چه کلماتی را جستجو می کردید؟ هنگامی که آن کلمات شناسایی شدند، باید به عنوان صفحه شما اضافه شوند.

 

برای شما مهم است که سایت خود را به سایت های دیگری که از نظر محتوا مشابه هستند پیوند دهید. اگر سایت خود را به سایت های دیگری پیوند دهید که محتوای مشابهی ندارند، ممکن است موتور جستجو سایت شما را بی کیفیت بداند و به شما اجازه ندهد در صفحه نتایج رتبه بالایی کسب کنید. شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا از برخی روش های سئو در سایت خود استفاده کنید تا میزان ترافیک دریافتی را به طور منظم افزایش دهید. این روش ها شامل ایجاد بک لینک به سایت خود از طریق وبلاگ ها و استفاده از عبارات کلیدی هنگام نوشتن مقالاتی است که به سایت شما لینک می دهند. فریم ها بهینه سازی موتور جستجوی شما را خراب می کنند، پس از آنها استفاده نکنید! عنکبوت‌های موتورهای جستجو نمی‌توانند فریم‌ها را چیزی بیشتر از کد فریم‌ست ببینند، که به آنها نمی‌گوید کجا بروند. به جای فریم ها از CSS برای چیدمان صفحه خود به شیوه ای مشابه و کارکرد یکسان استفاده کنید.

 

به دنبال راه هایی برای به دست آوردن رقابتی ترین کلمات کلیدی باشید. شما می توانید این کار را با یک صفحه اصلی که تعداد قابل توجهی لینک داخلی دارد انجام دهید. این را می توان با گنجاندن دو یا چند صفحه که محتوای مضمونی را به اشتراک می گذارند نیز به دست آورد، که سپس ضریب رتبه بندی هر دو صفحه را افزایش می دهد. هنگامی که به دنبال راه هایی برای بهینه سازی سایت خود هستید، از خود کد HTML، به ویژه تگ عنوان شروع کنید. برچسب عنوان سایت شما، که ابتدا در بخش “سر” کد ظاهر می شود، باید بسیار مختصر و تقریباً 7 تا 12 کلمه باشد. کلمه کلیدی اصلی صفحه شما باید وجود داشته باشد و مطلقاً هیچ کلمه کلیدی در تگ عنوان نباید تکراری باشد. این یک عنوان سریع و مختصر برای موتورهای جستجو ارائه می دهد. یکی از راه های بهبود رتبه موتورهای جستجو، تبادل لینک با سایت های دیگر است. با وب مسترهای سایر سایت‌های معتبر در همین راستا با سایت خود تماس بگیرید و ببینید آیا آنها مایلند در ازای لینک دادن شما به آنها به شما لینک دهند. چنین ترتیبی باعث بهبود ترافیک سایت شما و همکارتان می شود.

 

اگر وب سایت شما بر اخبار یا محتوایی که دائماً در حال تغییر است تمرکز دارد، چند صفحه ثابت با کیفیت بالا ایجاد کنید تا ترافیک را به سمت سایت خود هدایت کنید. این صفحات را می توان برای کلمات کلیدی مرتبط بهینه کرد و پایگاه خوبی برای پیوند دادن سایت های دیگر با آن موضوع فراهم کرد. به عنوان مثال، داشتن یک صفحه متمرکز “اطلاعات انتخاباتی” که تمام اخبار انتخاباتی شما به آن پیوند داده شده است، واقعا می تواند رتبه شما را در موتور جستجو افزایش دهد. استفاده از سئو وب سایت شما را برای موتورهای جستجو جذاب تر می کند، به این معنی که سایت شما در نتایج لیست بالاتر خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که مردم با اجرای هر چه بیشتر نکات سئو سایت شما را می بینند و نتیجه آن افزایش تعداد بازدیدکنندگان و شاید بیشتر خواهد بود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *