نمایش نوار ابزار

ایران خبر – شراط بازگشایی حج عمره برای حجاج ایرانی

پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶


 

کد مطلب: ۹۶۰۳۸

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳

سخنگوی فراکسیون حج مجلس، گفت:در صورتی که حج تمتع با آرامش و در امنیت برگزار شود شرایط برای بازگشایی حج عمره برای حجاج ایرانی فراهم می‌شود.

شراط بازگشایی حج عمره برای حجاج ایرانی

 

به گزارش ایران خبر،سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه  قرار است مسئولان حج و زیارت ایران و عربستان درباره اعزام حجاج ایرانی مذاکراتی داشته باشند، اظهار داشت:در صورتی که حج تمتع با آرامش و در امنیت برگزار شود شرایط برای بازگشایی حج عمره برای حجاج ایرانی فراهم می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا توافق‌نامه بین مسئولان ایران و عربستان برای تامین امنیت زائران در حج تمتع به حج عمره هم تسری می‌یابد یا خیر؟ تصریح کرد: طبیعتا اگر شرایط برای سفر حجاج ایرانی به حج عمره فراهم شود مذاکرات درباره تامین امنیت زائران بین مسئولان حج دو کشور انجام می‌شود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس  با بیان اینکه در حج عمره شرایط سخت را از لحاظ تعداد جمعیت، اعمال سنگین حج تمتع و همچنین حضور در منا، عرفات و جمرات را نداریم، ادامه داد: در ایام حج  بیشترین آسیبی که متوجه زائران ایرانی می‌شود در ایامی است  که زائران  در منا، جمرات و عرفات حضور دارند.

 

 

 

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال