نمایش نوار ابزار

اقتصاد ایران هجدهمین قدرت اقتصادی برتر دنیاست

پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶


رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: پرداختن صرف به مشکلات اقتصادی کشور نگاه کردن یک‌جانبه به ناکارآمدی نظام است در حال حاضر ایران هجدهمین اقتصاد قدرتمند جهان است.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت امشب در مراسم سالگرد سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد حضرت زین‌العابدین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: مردم ایران صاحبان حق اصلی انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: نخستین مسئله و سؤالی که در آستانه چهل‌سالگی انقلاب در ذهن نسل جوان نقش بسته مسئله کارآمدی و موفقیت انقلاب اسلامی است.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به برخی از مهم‌ترین چالش‌های انقلاب اسلامی گفت: بیکاری و مشکلات معیشتی و مشکلاتی ازاین ‌دست امور ازجمله مهم‌ترین مشکلات و چالش‌های پیش روی انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور عنوان کرد: نظام در طول چهل سال گذشته با تنوع سلایق مختلف اداره شده و مدیران مختلف با نگاه‌های مختلف در این دوران مدیریت کردند که بعضاً با اختلاف‌سلیقه نیز همراه بوده است.

نوبخت با قابل‌قبول دانستن عملکرد کلی نظام در چهار دهه گذشته تأکید کرد: باید توجه شود که چرا با وجود تمام تفاوت سلیقه‌ها در نحوه مدیریت کشور، ذره‌ای از مخالفت و دشمنی دشمنان انقلاب با ایران کمتر نشده است که نشان می‌دهد عملکرد مدیران با تمامی تفاوت سلیقه‌ها، موفق و در جهت آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی حرکت کرده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در شرایطی به وجود آمد که بلوک شرق و غرب در جنگ سرد قرار داشتند، نازیسم، فاشیسم کمونیست و لیبرالیسم چهار رویکرد بزرگ در دوران قبل از دوران اسلامی بود که در این‌بین نیز در نهایت کمونیست و کاپیتالیسم دو رویکرد اصلی و برتر در قرن بیستم تبدیل‌شده بودند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور شرایط خطیر جهانی در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید هیچ سخن و تغییری در جهان بدون دخالت کمونیست و کاپیتالیسم امکان رخ دادن نداشت امام خمینی(ره)با ادبیاتی وارد صحنه مبارزاتی شد که نفی بلوک شرق و غرب را دربر داشت که برای خاموش کردن این حرکت نیز دو بلوک شرق و غرب با یکدیگر متحد و همراه شدند.

نوبخت تصریح کرد: همه دشمنان اذعان دارند که امام راحل با مردمی‌ترین شکل ممکن وارد ایران شد اما امام راحل اشتیاقی به حکومت و رهبری نداشت و دستور به همه‌پرسی و رفراندوم کردند تا اینکه در ۱۲ فروردین‌ماه بیش از ۹۸ درصد مردم ایران به حکومت مدنظر امام راحل رأی آری دادند.

معاون رئیس‌جمهور با بیان برخی از اقدامات خرابکارانه ابتدای انقلاب تأکید کرد: اولین گام بعد از اعلام جمهوری اسلامی جلوگیری از شکل‌گیری ساختارهای موردنیاز مهم‌ترین اتفاق دوران ابتدایی انقلاب بود که در این‌بین نیز مجاهدین خلق و توده‌ای‌ها نقش مهمی داشتند اما شروع جنگ تحمیلی وضعیت موجود در کشور را تغییر داد.

نوبخت خاطرنشان کرد: به‌رغم تمام تلاش‌های دشمنان، انقلاب اسلامی در جنگ داخلی موفق عمل کرد که سبب شد تا دشمنان و منافقان حرکت‌های تروریستی و قتل مغزهای اصلی انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار داد، ترور ائمه جمعه یکی از مهم‌ترین اموری بود که منافقین در سال‌های ابتدایی انقلاب انجام دادند.

وی با اشاره به نفوذ نرم جمهوری اسلامی تصریح کرد: پیروزی و نفوذ واقعی انقلاب اسلامی امروز در کشوری مانند عراق و علاقه قلبی آن‌ها به ایران با وجود هشت سال جنگ کاملاً مشهود و مشخص است، جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه پیشرفت‌های بسیار زیادی در عرصه‌های هسته‌ای و هوا و فضا کرده است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور ابراز کرد: پرداختن صرف به مشکلات اقتصادی کشور نگاه کردن یک‌جانبه به ناکارآمدی نظام است چراکه باید با نگاهی جامع به عملکرد نظام در عرصه‌های مختلف توجه کرد، در حال حاضر ایران هجدهمین اقتصاد قدرتمند جهان است همچنین سال گذشته درآمد ناخالص داخلی ایران ۸۳ میلیارد دلار و ۹۴ میلیارد دلار نیز درآمد ناخالص داخلی ایران در سال ۹۷ خواهد بود همچنین ضریب جینی ایران از بسیاری از کشورهای صاحب ادعا بهتر است.لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال