نمایش نوار ابزار

افزون بر ۱۱۴ هزار تن محصول کشاورزی از آستارا صادر شد

پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷

ایرج شیارکار روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماه گذشته ۲۹ نوع محصول نظیر سبزیجات، پسته، سیب زمینی، پیاز، خربزه، خرما، فلفل، کشمش، سیب، کیوی، انگور، هندوانه، گیلاس، لیمو ترش و چای به ارزش حدود ۹۵ میلیون دلار از گمرک آستارا به روسیه، گرجستان، آذربایجان، اوکراین و کشورهای آسیای میانه صادر شد.
وی افزود: صادرات این محصولات از لحاظ ارزش اقتصادی ۶۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و در مدت یاد شده، ۲۱ نوع محصول نظیر موز، ارزن، مغز تخمه آفتابگردان، دسته بیل، تخته سوزنی برگ، تفاله چغندر قند، باریکه چوب، روکش چوب، پنبه و نخود به وزن ۵۳ هزار و ۸۳ تن از روسیه و گرجستان به ایران وارد شده است.
مدیر جهاد کشاورزی آستارا بیان کرد: در مدت یاد شده بر حمل و نقل ۱۴ نوع محصول به وزن ۱۸ هزار و ۷۰۴ تن به کشورهای حاشیه خلیج فارس، نظارت و کنترل شده و میزان واردات محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷۲ درصد و میزان حمل و نقل آن حدود ۲۶ درصد رشد داشته است.
اداره کل گمرک آستارا در واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و سومین مرز پر تردد کشور است.
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۲۰۰۷

انتهای پیام /*

لینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال