نمایش نوار ابزار

روش های هشتگ گذاری مناسب برای افزایش فالور اینستاگرام

سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

هشتگ به بیان ساده؛ ابزاری برای دسته‌ بندی مطالب در شبکه های اجتماعی (فیسبوک،تویتر ، اینستاگرام ،تلگرام و… ) است.
این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد که به طور کاملا اختیاری، انتخاب کنند که مطالبشان در کنار چه مطالبی پیدا شوند.
اصول هشتگ گذاری مناسب برای افزایش فالور اینستاگرام:

درکل هشتگ به منظور جلب توجه، دسته بندی و سازماندهی مطالب و ترویج موضوعی خاص استفاده می‌شود و رعایت اصول نگارش و استفاده از آن مهم است.
البته هشتگ‌ها در اینستاگرام کمی با شبکه های اجتماعی دیگر متفاوت هستند. در اینستاگرام کاربران، گاهی هشتگ‌ها را نه برای تعریف موضوع و فهرست‌بندی، بلکه برای بیان احساسات،‌ شوخی کردن یا کارهای مشابه به‌کارمی‌برند.
استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام از دو جهت موجب افزایش فالور و جذب کاربران دیگر میشود:
در کاربرد اول قبل از هر چیز به بازدیدکننده عکس، توضیح می‌دهد که شما عکس را با چه انگیزه‌ای گذاشته‌اید
در کاربرد دوم هشتگ،‌ به جستجوی تصویر کمک می‌کند.
بدین ترتیب کسانی که در اینستاگرام جستجو می‌کنند، غیر از نام کاربری یا Username، می‌توانند Tag را هم جستجو کنند. برای مثال:#روز_بارانی #جنگل_نور و #musice در زیر یک عکس شرح و انگیزه عکس را، (شنیدن موزیک در یک روز بارانی در جنگل نور) نشان می‌دهد و همزمان مخاطبان را به اطلاعات دسته‌بندی شده در رابطه با (جنگل نور) هدایت می‌کند. بدین‌ترتیب شما با یک پست هیجان‌انگیز که کانسپتِ محتوای آن سرگرم کننده است کاربران را به فضای دل انگیز جنگلی می‌کشانید.

اما استفاده از هشتگ اصول و محدودیت های دارد که با رعایت انها میتوانید از هشتگ گذاری در پست های خود که همان جذب بیشتر مخاطبان و افزایش فالور و لایک است ،حداکثر استفاده را ببرید.

اصول و ساختار هشتگ گذاری صحیح و مناسب:
۱- هشتگ می تواند کلمه معمولی، مخفف، اصطلاح، ترکیبی از عدد و حروف یا عبارت باشد که قبل از آنها علامت # (هشتگ) قرار گیرد.
اگر لازم است یک جمله یا عبارت با چند کلمه را هشتگ گذاری کنید، توجه داشته باشید که بین کلمات نبایستی هیچ فاصله ای باشد. تمام حروف و اعداد باید پشت سر هم نوشته شوند.کلمات را میتوان با _ (آندرلاین) بهم متصل کرد.

۳- برای ساخت هشتگ‌ها از عبارات کوتاه، ساده و خاص استفاده کنید که تلفظ شان سخت نباشد و به خوبی در ذهن ماندگار شود.

۴- عناوین هشتگ انتخابی باید با محتوای پست ارسالی، نام تجاری و یا کسب‌وکارمان مرتبط باشد و این کاملا به مخاطبان و هدف ما از ارسال عکس در اینستاگرام، مرتبط است.

۵- قبل از استفاده از برخی عناوین و کلمات بعنوان هشتگ ، با جستجوی آن کلمه در اینستاگرام بررسی کنید که مبادا با انتخاب آن هشتگ اکانت شما در دسته پست‌های غیر متعارفی قرار گرفته و به شما لطمه وارد کند.
مثلاً در نظر بگیرید کسی که عکسی از یک غذای خانگی گذاشته و برای تبلیغ پست‌ خود از هشتگ های #سوپ #داغ استفاده کرده است که ممکن است جستجوی هشتگ #داغ اکانت شما را با صفحات غیر اخلاقی دسته بندی کند!

۶- هشتگ را می توان برای ترویج یک فرهنگ مانند مناسبت ها (روز زن ، روز معلم ، روز کارگر و.. ) ، اعیاد ، محتوای طنز، تکه کلام، حوادث و رخدادها (مثلا بروز زلزله یا سیل در جایی و… ) استفاده کرد.

۷- از هشتگ زیاد استفاده نکنید!
اینستاگرام اجازه می‌دهد که حداکثر ۳۰ هشتگ برای یک عکس مورد استفاده قرار دهیم ،اما همانطور که استفاده نکردن از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها منطقی نیست، استفاده از تمام این ظرفیت‌ها هم الزاماً بهترین نتیجه را ایجاد نمی‌کند.
محققین شبکه های اجتماعی، استفاده از حداقل سه و حداکثر تا ده عدد هشتگ برای یک عکس در اینستاگرام ،حرفه ای میدانند.
استفاده تعداد زیادی از هشتگ حس کاربران را بد می‌کند و خواندن متن را سخت کرده و از طرفی نشانگر آن است که شما به صورت تهاجمی در تلاش برای تبلیغ و توسعه صفحه خود هستید و حتی ممکن است در مواردی پست شما اسپم فرض شود.

۸-در انتخاب هشتگ برنامه داشته باشد!
با توجه به هدف شما از فعالیت در اینستاگرام ، میتوانید تعداد هشتگ (مثلا سی یا چهل) هشتگ را آماده کنید و در هر پست ارسالی با توجه به موضوع و محتوای عکس مربوطه ، از تعدادی از آنها استفاده کنید و اینکار را به صورت چرخشی در پست های دیگر انجام دهید.

۹- سعی کنید در کامنت ها یا پاسخ به نظرات دیگران هم از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

منبع: سایت دکتر فالو – افزایش فالور و لایک واقعی اینستاگرام 

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال