نمایش نوار ابزار

افتتاح ۹ پروژه صنعت آب و برق استان کرمان

جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶


همزمان با سفر استانی اعضای هیات دولت به استان کرمان، ۹ پروژه صنعت آب و برق افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان، وزیر نیرو عصر امروز ۱۲ بهمن ماه در مراسم بهره برداری همزمان از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در استان کرمان به صورت ویدئو کنفرانس توسط ریاست جمهور گفت: حدود ۲۰ هزار مگاوات برق توسط دو نیروگاه بزرگ سیکل ترکیبی سمنگان و نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر زاین هر با مشارکت بخش خصوصی احداث شده است و ۴ پست برق با اعتبار ۳ هزار میلیارد تومان در این برنامه مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه ها استان کرمان قادر است که بیش از ۱۴۰ مگاوات برق مازاد مورد نیاز خود را صادر کند.

اردکانیان از افتتاح طرح های آب رسانی به چند شهر استان کرمان خبر داد و بیان کرد: با افتتاح این طرح ها،   ۱۵۳ هزار شهروندان استان به شبکه آبرسانی بهره خواهند برد که برای عملیاتی شدن آنها ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش ایسنا، در بخش برق بهره برداری از ۵ پروژه برقی، شامل نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان، بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر، پست ۴۰۰ کیلوولت میمند، پست ۲۳۰ کیلوولت فولاد پرشیا و پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه سمنگان صورت گرفت.

همچنین در این سفر، ۴ پروژه آب و فاضلاب شامل آبرسانی به شهر رودبار، آبرسانی به قسمتی از شهر کهنوج، آبرسانی به خورسند و آبرسانی به بهرمان، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.


انتهای پیاملینک منبع

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال