نمایش نوار ابزار

اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب نیازمند سرمایه‌گذاران توانمند است

شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷استاندار کرمانشاه گفت: پتروشیمی اسلام آبادغرب به دلایل مختلف از جمله ضعف سهامداران پیشرفت خاصی نداشته و اگر وضعیت به همین روال پیش برود کار به جایی نمی‌رسد.

به گزارش سلام کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست پیگیری پروژه‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان اسلام آبادغرب که ظهر امروز(شنبه) در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب را مطالبه اصلی مردم این شهرستان دانست و افزود: در همین راستا مدیریت ارشد استان طی هفت ماه گذشته اجرایی شدن پروژه پتروشیمی اسلام آباد را دنبال کرده و جلسات متعدد و پیگیری های مستمری را در سطح کشور انجام داده است.

وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف از جمله ضعف سهامداران این پروژه پیشرفت خاصی نداشته و اگر وضعیت به همین روال پیش برود کار به جایی نمی رسد.

بازوند گفت: این پروژه نیازمند مشارکت سهامداران و سرمایه گذاران توانمندی است که با تزریق منابع مالی مورد نیاز به مجموعه، بسترهای اجرایی شدن آن را فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه افزود: تداوم حضور سهامداران و سرمایه‌گذارانی که توان تزریق منابع مالی مورد نیاز به پروژه را ندارند، توجیه منطقی ندارد.

وی اظهار کرد: گرفتن فاینانس خارجی برای اجرای پروژه پتروشیمی اسلام آباد با توجه به حجم اعتبار مورد نیاز و غرض ورزی‌های آمریکا، دشوار است.

استاندار کرمانشاه به موضوع منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌ها برای منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب از محل اعتبارات استانی کمک می‌شود.

وی با بیان این‌که یک مجموعه پروژه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی و کشاورزی به منظور توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان اسلام آبادغرب تعریف شده گفت: موانع و مشکلاتی بر سر راه اجرایی شدن برخی از این پروژه‌ها وجود دارد که روند اجرایی آنها را کند کرده است.

استاندار کرمانشاه توسعه حوزه صنعت را نیازمند تامین آب پایدار دانست و گفت: به همین منظور طرح انتقال آب از سد آزادی به اسلام آبادغرب را در دست اجرا داریم و سرمایه‌گذار این پروژه انتخاب شده و طرح به زودی عملیاتی می‌شود.

بازوند در بخش دیگر سخنانش با بیان این‌که مردم از مسئولین انتظار دارند با جدیت برای حل مشکلات بیکاری استان تلاش کنند، افزود: مسئولیت‌ها برای حل مشکلات مردم به مدیران واگذار می‌شود.

وی با بیان این‌که مانع تراشی‌های غیرمنطقی بر سر راه اجرای پروژه‌های اشتغالزا موجب دلسردی مردم می‌شود، گفت: پروژه‌های برخی پیمانکاران توانمند به دلیل مانع تراشی‌های تعدادی از ادارات دچار مشکل شده و تداوم این رویه برای مدیریت ارشد استان قابل قبول نیست.

وی افزود: متاسفانه بروکراسی موجود در برخی سازمان‌ها و ادارات روند اجرایی برخی پروژه‌های مهم را زمین‌گیر و توسعه استان را کند کرده است.

بازوند گفت: فراهم شدن زیرساخت‌ها به جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای جوانان استان کمک می‌کند.

استاندار کرمانشاه هم‌چنین با بیان این‌که موضوع امهال وام‌های آسیب دیدگان زلزله مورد تاکید جدی رییس جمهور و هیئت دولت است، گفت: مدیریت ارشد استان نیز طی این مدت به صورت شبانه روزی موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله را دنبال کرده است.

وی گفت: با توجه به تاکیدات رییس جمهور و تلاش‌های معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولین، موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله در ۹ شهرستان و دو بخش کوزران و ماهیدشت، فردا(یکشنبه) در نشست هیئت دولت مطرح خواهد شد که تصویب این موضوع یک خبر خوش برای زلزله زدگان خواهد بود.

انتهای پیام

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال