نمایش نوار ابزار

آماده‌سازی ۵ هزار واحد مسکونی تا یک ماه آینده در سرپل ذهاب

دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶

فرماندار سرپل ذهاب از آماده‌سازی ۵۰۰۰ واحد مسکونی تعمیری در کمتر یک ماه آینده خبرداد.

به‌گزارش ایلنا، اکبر سنجابی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در جلسه مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: تاکنون خود شهر و بیش از ۲۰۰ روستا ارزیابی شده که در کل شهرستان ۱۲۲۷۳ واحد احداثی نوع یک، ۱۶۳۳ واحد احداثی نوع دو و ۱۵۲۳۴ واحد تعمیری بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۵۶۱۸ واحد شهری و ۳۱۷۳ واحد روستایی در مرحله آواربرداری، ۹۳۰۲ واحد در مرحله معرفی بانک، ۳۴۱۵ واحد در مرحله عقد قرارداد و ۶۰۹۰ مورد در مرحله پرداخت وام بلاعوض است.

وی با بیان اینکه عملیات مرمت ۲۶۷۹ واحدتعمیری آغاز شده است، افزود: در کمتر از یک ماه آینده ۵۰۰۰ واحد تعمیری آماده سکونت می‌شوند.

وی اظهارداشت: بانک‌های عامل برابر هماهنگی صورت گرفته تعداد نیروی انسانی را افزایش و تجهیزات را تقویت کرده و با راه اندازی شعبات سیار به امر پرداخت تسهیلات سرعت می‌بخشند.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب برآواربرداری و ساخت واحد‌های دامی سنتی تاکید کرد و گفت: ستاد‌های معین بنیاد مسکن واحد‌های دامی سنتی داخل بافت روستا وطرح هادی را آواربرداری کرده و بسازند تا فشار کمتری بر مردم روستا وارد شود، ولی عملیات بازسازی واحد‌های دامی صنعتی از طریق وزارت جهادکشاورزی انجام می‌گیرد.

وی درخصوص کانکس‌های تحویلی بنیاد مسکن به مالکین و مستاجرین واحد‌های احداثی گفت: کانکس‌های تحویلی بعد از اتمام بازسازی از مالکین تحویل گرفته شده و مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

منبع خبر

مطالب مشابه
دیدگاه هاارسال